Parádní sporťák z Mexika - ale budete si v něm připadat jako vůl

Čtěte více: Auta
Vydáno: 4. 7. 2013  /   Aktualizováno: 4. 7. 2013
Parádní sporťák z Mexika - ale budete si v něm připadat jako vůl
Čtěte více: vuhl 05

Nízká hmotnost je trend několika posledních let - KTM X-Bow, Ariel Atom, BAC Mono, všechna tato auta sází na pořádnou dietu. Stejně jako tato placka z Mexika. Pohání ji foukaný dvoulitr od Fordu, naladěný na nějakých 290 koní a celé auto váží jen 695 kilo. Takže stovku dá za 3,7 sekundy a jede až 245 v hodině. Motor ue uložený uprostřed a na obou nápravách jsou dvojité lichoběžníky, samotný základ konstrukce je z hliníku a váží jen 78 kilo. Tuto nádheru dostanete za 1,7 milionu, ale jen pokud jste z USA nebo Velké Británie. Což je rozumné rozhodnutí, protože auto se jmenuje Vuhl 05. Tady a na Slovensku se tedy nemůžete chlubit, co řídíte...

Auta
Dostal ale zcela nový lithium-iontový akumulátor s kapacitou 36 kWh, díky čemuž nabídne o 50 % větší dojezd. Volkswagen uvádí normovanou spotřebu 12,7 kWh na 100 km a dojezd 300 km. Ze standardní palubní nabíječky, kterou můžete zapojit doma do zásuvky, se e-Golf na plnou kapacitu nabije za šest... (Pokračování...)
Auta
O pohon se stará dvěma turbodmychadly přeplňovaný V6 o objemu 3,8 litru a o výkonu 600 koní, což je o 30 koní více než u standardního GT-R. Motor je osazen párem velkých turbodmychadel, která byla převzata ze závodního vozu kategorie GT3. Výkon je na všechna kola přenášen přes š... (Pokračování...)
Auta
Auto v ryze expresivním duchu luxusních vozů z řady Bespoke je jakýmsi alter egem Rollsu. Vyznačuje se temnými odstíny, větší asertivitou a sebedůvěrou. Design Black Badge bude dostupný pouze pro modely Wraith a Ghost. Nové temnější barevné provedení verze Black Badge lze pozorovat na úpravě so... (Pokračování...)
Auta
Tohle černočerné Audi R8 druhé generace s originálními barokně vypadajícími koly a květinovými vzory na některých částech karoserie docení nejspíše jen příznivci herního fenoménu s názvem Final Fantasy, jehož začátek se datuje do roku 1987. Ne že by u nás tato hra zn... (Pokračování...)
Auta
Asi není nijak zvlášť překvapivé, že si japonský koncern Fuji Heavy Industries vybral pro světovou premiéru konceptu velkého crossoveru právě losangeleský autosalon. Ve Spojených státech jsou SUV velikosti XL v kurzu více než kdekoli jinde na světě a právě Viziv-7 se sedmimístným interi... (Pokračování...)
Auta
Čínský start-up pod jménem NextEV možná ještě neznáte a stejně tak i automobilovou značku Nio, vězte však, že tato firma poměrně úspěšně vstoupila do šampionátu elektrických monopostů Formula E, když angažovala Nelsona Piqueta juniora a v sezóně 2014/15 získala titul. Aktuálně elektrick... (Pokračování...)