Parádní sporťák z Mexika - ale budete si v něm připadat jako vůl

Čtěte více: Auta
Vydáno: 4. 7. 2013  /   Aktualizováno: 4. 7. 2013
Parádní sporťák z Mexika - ale budete si v něm připadat jako vůl
Čtěte více: vuhl 05

Nízká hmotnost je trend několika posledních let - KTM X-Bow, Ariel Atom, BAC Mono, všechna tato auta sází na pořádnou dietu. Stejně jako tato placka z Mexika. Pohání ji foukaný dvoulitr od Fordu, naladěný na nějakých 290 koní a celé auto váží jen 695 kilo. Takže stovku dá za 3,7 sekundy a jede až 245 v hodině. Motor ue uložený uprostřed a na obou nápravách jsou dvojité lichoběžníky, samotný základ konstrukce je z hliníku a váží jen 78 kilo. Tuto nádheru dostanete za 1,7 milionu, ale jen pokud jste z USA nebo Velké Británie. Což je rozumné rozhodnutí, protože auto se jmenuje Vuhl 05. Tady a na Slovensku se tedy nemůžete chlubit, co řídíte...

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)