Parádní sporťák z Mexika - ale budete si v něm připadat jako vůl

Čtěte více: Auta
Vydáno: 4. 7. 2013  /   Aktualizováno: 4. 7. 2013
Parádní sporťák z Mexika - ale budete si v něm připadat jako vůl
Čtěte více: vuhl 05

Nízká hmotnost je trend několika posledních let - KTM X-Bow, Ariel Atom, BAC Mono, všechna tato auta sází na pořádnou dietu. Stejně jako tato placka z Mexika. Pohání ji foukaný dvoulitr od Fordu, naladěný na nějakých 290 koní a celé auto váží jen 695 kilo. Takže stovku dá za 3,7 sekundy a jede až 245 v hodině. Motor ue uložený uprostřed a na obou nápravách jsou dvojité lichoběžníky, samotný základ konstrukce je z hliníku a váží jen 78 kilo. Tuto nádheru dostanete za 1,7 milionu, ale jen pokud jste z USA nebo Velké Británie. Což je rozumné rozhodnutí, protože auto se jmenuje Vuhl 05. Tady a na Slovensku se tedy nemůžete chlubit, co řídíte...

Auta
V 90. letech byl ráfek Rally Racing zářivou ikonou a obouvaly jej všechny přední týmy soutěžící v mistrovství světa v rallye, Carlos Sainz se na nich roku 1990 stal šampionem. Nadčasový a nezaměnitelný design nyní italský výrobce vrací zpět do své nabídky, byť lehce upraven... (Pokračování...)
Auta
Na úvod jedna dobrá zpráva. I přes to, že se jedná o koncept autonomního vozu, tedy takového, který se dovede řídit úplně sám, počítá Peugeot s tím, že si své auto budete chtít občas řídit sami. Koncept Peugeot Instinct je tak vlastně vize toho, jak by mohlo podobně koncipované... (Pokračování...)
Auta
Stejně jako ostatní vozy značky DS se i nové SUV DS 7 Crossback snaží vyvolat dojem, že s konzumními modely Citroënu nemá nic společného. Případní zájemci se mohou dokonce těšit i na plug-in hybridní systém s přeplňovanou zážehovou „jedna-šestkou“ o výkonu 200 koní a... (Pokračování...)
Auta
Jméno Eclipse se naposledy na Mitsubishi objevilo v roce 2011, kdy skončila výroba čtvrté generace slavného kupé. Ačkoli to nebyl vyhraněný sporťák, od roku 1989 bylo prodáno okolo 1,4 milionu kusů. Proslavilo se i díky prvnímu filmu ze série Rychle a zběsile. Nyní se slavné jméno vrací na SUV... (Pokračování...)
Auta
Renault konečně odhalil produkční verzi dlouho slibovaného sporťáku Alpine A110, s nímž vzpomíná na legendární kupé s motorem vzadu ze 60. a 70. let. Novinka ale není jen designová připomínka, i ona má motor vzadu za kabinou a vypadá to, že se tu tvoří nová konkurence pro Porsche Cayman... (Pokračování...)
Auta
Bentley představilo speciální „paket“ Mulliner, který posune dojem z kvality, hodnoty a luxusu interiéru nového SUV Bentayga na úplně jinou úroveň. Obyčejná Bentayga bude najednou vedle Mullineru vypadat jako Fabia Junior. Dostanete exkluzivní čalounění sedadel a dekory do interiéru prakticky z jaké... (Pokračování...)