Český sporťák Innotech Aspiron dorazí do Goodwoodu, může mít až tisíc koní!

Čtěte více: Auta
Vydáno: 4. 7. 2013  /   Aktualizováno: 4. 7. 2013
Český sporťák Innotech Aspiron dorazí do Goodwoodu, může mít až tisíc koní!
Čtěte více: innotech aspiron

Českou firmu Innotech můžete znát jako výrobce sporťáku Mysterro a ladiče Chevroletů Corvette. Na festival rychlosti v Goodwoodu dorazí s okruhovou šipkou jménem Aspiron. Podle motoru váží 760 až 860 kilo, má dvojmístný kokpit, ochranný rám a přední i zadní křídla jsou z karbonu. Pohánět ho mohou osmiválce od General Motors o výkonu 500 až 800 koní, pro extrémisty je tu však verze na bioetanol s tisícovkou koní. Řadí se šestistupňovou manuální převodovkou a výkon jde na zadní kola přes samosvorný diferenciál. Cena pětisetkoňové základní verze je 2,9 milionu bez daně.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)