Český sporťák Innotech Aspiron dorazí do Goodwoodu, může mít až tisíc koní!

Čtěte více: Auta
Vydáno: 4. 7. 2013  /   Aktualizováno: 4. 7. 2013
Český sporťák Innotech Aspiron dorazí do Goodwoodu, může mít až tisíc koní!
Čtěte více: innotech aspiron

Českou firmu Innotech můžete znát jako výrobce sporťáku Mysterro a ladiče Chevroletů Corvette. Na festival rychlosti v Goodwoodu dorazí s okruhovou šipkou jménem Aspiron. Podle motoru váží 760 až 860 kilo, má dvojmístný kokpit, ochranný rám a přední i zadní křídla jsou z karbonu. Pohánět ho mohou osmiválce od General Motors o výkonu 500 až 800 koní, pro extrémisty je tu však verze na bioetanol s tisícovkou koní. Řadí se šestistupňovou manuální převodovkou a výkon jde na zadní kola přes samosvorný diferenciál. Cena pětisetkoňové základní verze je 2,9 milionu bez daně.

Tatra očima Františka Kardause
Auta
Nově objevené unikátní kreslené návrhy na plakáty automobilů Tatra, původní sádrový model Tatry a plakát od významného designéra a grafika Františka Kardause a mnoho dalšího nabídne Aukční dům Sýpka na své aukci v neděli 15.10. 2017 v 13.30 hod. v Topičově... (Pokračování...)
Auta
Ono to může v souvislosti s kompaktním hatchbackem segmentu B znít jako oxymóron, ale ne každý chce malé auto se základní výbavou. A Fiesta Vignale cílí především na movitější klientelu, která se spokojí s kompaktním autem a nepotřebuje si zvyšovat společenskou prestiž... (Pokračování...)
Auta
Ostrý Yaris je bezpochyby zpestřením trhu s malými hot hatchi, otázkou ovšem je, jak v nabité konkurenci obhájí velmi ambiciózní cenovku 850 000 korun. Pod kapotou ostrého Yarisu pracuje kompresorem přeplňovaná „jedna-osmička“ o výkonu 212 koní a točivém momentu 249 Nm (jsou to... (Pokračování...)
Auta
Slovíčko sériově je potřeba u Rolls-Royce Phantom brát trochu s rezervou, protože prakticky každé auto je kompletováno ručně vybraným týmem techniků a na zvláštní objednávku. Nicméně například platforma je pro všechny kusy shodná a stejně tak části karoserie. Takže se vlastně jedn... (Pokračování...)
Auta
Model RX se tak dočká sedmimístného provedení, které převezme stávající designové prvky a vlastně jen natáhne současné RX o pár centimetrů a přidá rozměrnější zadní okno, aby cestující ve třetí řadě neměli klaustrofobii. Lexus RX bude k dispozici ve verzi RX 350 s... (Pokračování...)
Auta
Audi RS 3 Sportback a Audi RS 3 Sedan stále používají přeplňovaný pětiválec 2.5 TFSI, ovšem vyladěný na rovných 400 koní a 480 Nm. Standardem je pohon všech kol a dvouspojková převodovka. Audi RS 3 Sportback začíná na částce 1 469 900 korun, RS 3 Sedan je o 42 000 Kč dražší. Stejn... (Pokračování...)