Audi bude mít pět kroužků ve znaku!

Čtěte více: Auta
Vydáno: 1. 4. 2014  /   Aktualizováno: 1. 4. 2014
Audi bude mít pět kroužků ve znaku!
Německá automobilka po dlouhém zvažování a nekonečných marktingových průzkumech přidává pátý kroužek do svého znaku. Důvody jsou úsměvné, ale logické...

Automobilka Audi přistupuje k relativně malé, ale významné změně - v jejím logu přibude pátý kroužek. 

Důvody?
 

- Příchod páté automobilky pod společnou značky Audi. Ke známým čtyřem přibude pátá, levná značka.
- Audi bude hlavním partnerem nadcházejících lympijských her v Rio de Janeiru v roce 2016
- Německo se bude ucházet o pořádání letních olympijských her v roce 2024 a tohle by mohlo zvýšit jeho šance
- Lidé si z Audi dělají legraci, že je paralympionik, když nemá pátý kroužek

Všechny modely roku 2015 budou mít už nový znak, vůbec prvním vozem bude R8 V10 na fotografiích. Je zajímavé, že výměna znaků bude retrospektivní a bude svolávací akce, v rámci které Audi zdarma vymění všechny mřížky a loga na autech s rokem výroby od 2009.

O dalších podrobnostech budeme informovat.
 

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)