SEAT Leon: Modernizace třetí generace Leonu

Vydáno: 13. 12. 2016  /   Aktualizováno: 13. 12. 2016
SEAT Leon: Modernizace třetí generace Leonu
Čtyři roky po premiéře SEAT modernizuje třetí generaci modelové řady Leon, španělský Golf se ale žádným zásadním způsobem nemění.

Očekávalo se, že SEAT představí facelift svého nejprodávanějšího modelu v rámci pařížského autosalonu, nicméně Španělé se rozhodli stejně jako BMW nevyužít tuto příležitost a odhalili svou novinku o něco později. Máme-li tímto začít považovat autosalony za přežitek, bude zřejmě na delší debatu, každopádně se dá říci, že modernizovaný Leon by na stánku vedle nové Atecy asi mnoho parády nenadělal, změny na zevnějšku jsou totiž pouze minimální. Auto dostalo o čtyřicet milimetrů širší mřížku chladiče, má nepatrně více chromu, přepracování se dočkaly přední světlomety dodávané za příplatek, kompletně osazené LED technikou, a pozměněné byly rovněž zadní svítilny včetně odrazek v nárazníku, přičemž tyto změny se týkají všech tří karosářských verzí.

V interiéru se objevilo diodové podsvícení ovládané skrze zvětšený osmipalcový dotykový displej multimediálního systému, a pokud byste novější auto srovnali s tím před faceliftem, zjistili byste, že stylistické oddělení zredukovalo počet tlačítek a běžný přístrojový panel je možné nahradit digitálním. V seznamu příplatkové výbavy je nyní k mání systém Traffic Jam Assist, zvládající automaticky akcelerovat a brzdit v rychlostech do 60 km/h, nechybí adaptivní tempomat či vylepšený parkovací asistent.

Dosavadní stupně výbavy rozšiřuje provedení Xcellence, což má být více na komfort a eleganci zaměřená verze, a za zmínku stojí také dvě nové pohonné jednotky. Přeplňovaný litrový tříválec byl ve verzi Ecomotive na některých trzích již v prodeji, nyní však bude dostupný všude a doplní ho diesel 1.6 TDI s výkonem 115 koní. Navíc se v ceníku objeví nová varianta Leonu ST osazená motorem 2.0 TDI, s pohonem všech kol a sedmistupňovým DSG. Leon Cupra pak bude disponovat výkonem rovných 300 koní! Příjem objednávek modernizovaného SEATu Leon se rozjede ještě letos, první auta ale budou dodána až počátkem roku 2017.

Dosud nejslabší Panamera s přídomkem 4S Diesel osazená osmiválcovým dieselem o objemu 4,0 litru disponovala výkonem 422 koní, Porsche nicméně nově zařadilo do nabídky ještě slabší základní verzi nazvanou jednoduše Panamera, respektive Panamera 4. Vstupním modelem se stal vůz s... (Pokračování...)
Nové kupé DB11 s dvakrát přeplňovaným V12 o objemu 5,2 litru je nápovědou, že ani malosériové značky jako Aston Martin nejsou imunní vůči placení pokut za emise oxidu uhličitého do bruselské kasičky, přesto se však Britové ještě nějakou dobu atmosférických pohonných jednotek... (Pokračování...)
Co bylo ještě před několika lety naprosto nemyslitelné, to se pomalu ale jistě stává realitou. Britská kočka již nějakou dobu nabízí kromě tradičních modelů také SUV s dieselem, tím ale radikální rozšíření výrobního programu nekončí. Během dvou let Jaguar plánuje... (Pokračování...)
Letošní pařížská studie Vision Mercedes-Maybach 6 naznačila, jakým směrem by se mohl v budoucnosti ubírat vývoj luxusní divize koncernu Daimler. A tady je důkaz, že to trojcípá hvězda s restartem své noblesní značky myslela vážně. Zbrusu nový Maybach 650 je sice postaven na základech... (Pokračování...)