Honda CR-V: Turbomotor s výkonem 193 koní

Vydáno: 20. 12. 2016  /   Aktualizováno: 20. 12. 2016
Honda CR-V: Turbomotor s výkonem 193 koní
Japonská automobilka bez většího povyku uvedla zbrusu novou generaci crossoveru CR-V, jeho součástí je kromě jiného také malý zážehový turbomotor s výkonem 193 koní.

Prozatím je nová Honda CR-V venku pouze v podobě pro americký trh, můžete ale vzít jed na to, že koukáte na auto, které se počátkem příštího roku objeví také v Evropě. Zajímavé na tom je, že na rozdíl od jiných značek si Japonci odpustili zdlouhavé postupné odhalování auta obrazovými upoutávkami a místo toho vyrukovali se vším důležitým najednou. To podstatné je kupříkladu prodloužení rozvoru o 41 milimetrů, které společně s přepracovaným interiérem nabídne o 53 mm více místa pro nohy a navzdory zkrácení zadního převisu také zvětšení zavazadlového prostoru. O kolik přesně, prozatím nevíme, tohle tvrdí Honda a na konkrétní čísla si budeme muset ještě chvíli počkat.

Co se týče pohonu, Honda vyrukovala s novým přeplňovaným zážehovým čtyřválcem o objemu 1,5 litru, který dává 193 koní a 243 Nm. Prozatím bude k dispozici pouze s CVT převodovkou a zákazníci dostanou na výběr, jestli budou mít poháněná pouze přední, anebo všechna čtyři kola. Protože tady máme prozatím jen americkou verzi, absence dieselu nepřekvapí, dá se však předpokládat, že se v Evropě opět objeví 1.6 i-DTEC, akorát půjde o dále modernizovanou variantu s nepatrně vyššími parametry. Místo ní v Americe dostanou atmosférický čtyřválec o objemu 2,4 litru s výkonem 187 koní a 245 Nm.

Honda dále slibuje více kultivovanosti, lepší ovladatelnost a zároveň větší světlou výšku pro případ, že sjedete z asfaltu. Řízení spolupracuje s variabilním elektrickým posilovačem a kabinu vylepšuje multimediální rozhraní se 7“ obrazovkou a schopností porozumět si s mobilními telefony díky rozraní Apple CarPlay a Android Auto. Duální klimatizace by měla být ve standardu a najdete tu také elektro-hydraulickou parkovací brzdu, spoustu přípojek USB či elektricky ovládaná přední sedadla.

Koncept plně elektrického vozu značky Škoda není upoutávkou na nějaký konkrétní model, ale spíše připomenutím toho, že i česká automobilka myslí na elektromobilitu jako na spásu veškerého Dobra™. Pod karoserií nápadně připomínající módní... (Pokračování...)
Spolupráce mezi Opelem a koncernem PSA Peugeot-Citroën nezačíná až nyní, kdy francouzský koncern Opel koupil. Značky už delší dobu pracují na společných platformách a právě nový crossover Opel Grandland X jednu takovou využívá. Stejnou má třeba Peugeot 3008, obě auta mají totožn... (Pokračování...)
Koncept elektrického crossoveru od Volkswagenu nápadně připomíná Škodu Vision E. Obě auta mají stejnou platformu MEB a dokonce i stejné výkony. Pod karoserií jsou totiž dva elektromotory o celkovém výkonu 306 koní, pohon všech kol a akumulátory o kapacitě 81 kWh. Volkswagen také slibuje dojezd... (Pokračování...)
Že nemá Mercedes v nabídce třídy A sedan? Vlastně nemá, protože model CLA je přece „sportovní čtyřdveřové kupé“ nebo tak nějak. Na autosalonu v Šanghaji byl představen koncept, který má právě doplnění nejmenší modelové řady Mercedesu naznačit. Místo světové vý... (Pokračování...)