Volkswagen Atlas: Sedmimístný crossover je tady

Vydáno: 21. 12. 2016  /   Aktualizováno: 21. 12. 2016
Volkswagen Atlas: Sedmimístný crossover je tady
Volkswagen představil velký sedmimístný crossover Atlas. Byl postaven na platformě MQB a je určen především pro USA, kde bude mít kromě jiného i zážehový motor VR6 o objemu 3,6 litru.

Na světovou výstavní premiéru nového Volkswagenu Atlas si budou muset příznivci německého koncernu a potenciální klientela počkat až do autosalonu v Los Angeles, podobu vozu i jeho techniku ale díky oficiální premiéře známe už nyní. Novinka má stejně jako mladoboleslavský Kodiaq a španělská Ateca základy v modulární platformě MQB a podobně jako Škoda dostane i VW Atlas sedmimístný interiér. Tím však veškerá podobnost s SUV Škody končí. Novinka sice nenabídne plnotučné V8 či pohon zadních kol, nicméně nabídka motorů vypadá přece jen poněkud jinak. Atlas bude ve vrcholném provedení k mání s atmosférickým zážehovým šestiválcem o objemu 3,6 litru, který nabídne 284 koní, ve spojení s osmistupňovým automatem a pohonem předních kol, který budou moci zákazníci za příplatek rozšířit o pohon 4x4. Diesel v USA nečekejte, místo něj bude k mání přeplňovaný zážehový čtyřválec 2.0 TSI s maximálním výkonem 241 koní, kombinovaný s osmistupňovou samočinnou převodovkou, na rozdíl od V6 však bude v prodeji pouze jako předokolka.

Výroba VW Atlas bude zahájena ještě letos v továrně v Chattanooze v americkém Tennessee, ale prodeje odstartují až v polovině příštího roku. Otázkou zatím je, jestli se tento vůz v nějaké formě objeví také v Evropě, nicméně podle dostupných informací se má jednat o globální produkt, takže příchod na silnice starého kontinentu prozatím nevylučujeme.

Dosud nejslabší Panamera s přídomkem 4S Diesel osazená osmiválcovým dieselem o objemu 4,0 litru disponovala výkonem 422 koní, Porsche nicméně nově zařadilo do nabídky ještě slabší základní verzi nazvanou jednoduše Panamera, respektive Panamera 4. Vstupním modelem se stal vůz s... (Pokračování...)
Nové kupé DB11 s dvakrát přeplňovaným V12 o objemu 5,2 litru je nápovědou, že ani malosériové značky jako Aston Martin nejsou imunní vůči placení pokut za emise oxidu uhličitého do bruselské kasičky, přesto se však Britové ještě nějakou dobu atmosférických pohonných jednotek... (Pokračování...)
Co bylo ještě před několika lety naprosto nemyslitelné, to se pomalu ale jistě stává realitou. Britská kočka již nějakou dobu nabízí kromě tradičních modelů také SUV s dieselem, tím ale radikální rozšíření výrobního programu nekončí. Během dvou let Jaguar plánuje... (Pokračování...)
Letošní pařížská studie Vision Mercedes-Maybach 6 naznačila, jakým směrem by se mohl v budoucnosti ubírat vývoj luxusní divize koncernu Daimler. A tady je důkaz, že to trojcípá hvězda s restartem své noblesní značky myslela vážně. Zbrusu nový Maybach 650 je sice postaven na základech... (Pokračování...)