Volkswagen Atlas: Sedmimístný crossover je tady

Vydáno: 21. 12. 2016  /   Aktualizováno: 21. 12. 2016
Volkswagen Atlas: Sedmimístný crossover je tady
Volkswagen představil velký sedmimístný crossover Atlas. Byl postaven na platformě MQB a je určen především pro USA, kde bude mít kromě jiného i zážehový motor VR6 o objemu 3,6 litru.

Na světovou výstavní premiéru nového Volkswagenu Atlas si budou muset příznivci německého koncernu a potenciální klientela počkat až do autosalonu v Los Angeles, podobu vozu i jeho techniku ale díky oficiální premiéře známe už nyní. Novinka má stejně jako mladoboleslavský Kodiaq a španělská Ateca základy v modulární platformě MQB a podobně jako Škoda dostane i VW Atlas sedmimístný interiér. Tím však veškerá podobnost s SUV Škody končí. Novinka sice nenabídne plnotučné V8 či pohon zadních kol, nicméně nabídka motorů vypadá přece jen poněkud jinak. Atlas bude ve vrcholném provedení k mání s atmosférickým zážehovým šestiválcem o objemu 3,6 litru, který nabídne 284 koní, ve spojení s osmistupňovým automatem a pohonem předních kol, který budou moci zákazníci za příplatek rozšířit o pohon 4x4. Diesel v USA nečekejte, místo něj bude k mání přeplňovaný zážehový čtyřválec 2.0 TSI s maximálním výkonem 241 koní, kombinovaný s osmistupňovou samočinnou převodovkou, na rozdíl od V6 však bude v prodeji pouze jako předokolka.

Výroba VW Atlas bude zahájena ještě letos v továrně v Chattanooze v americkém Tennessee, ale prodeje odstartují až v polovině příštího roku. Otázkou zatím je, jestli se tento vůz v nějaké formě objeví také v Evropě, nicméně podle dostupných informací se má jednat o globální produkt, takže příchod na silnice starého kontinentu prozatím nevylučujeme.

Tatra očima Františka Kardause
Nově objevené unikátní kreslené návrhy na plakáty automobilů Tatra, původní sádrový model Tatry a plakát od významného designéra a grafika Františka Kardause a mnoho dalšího nabídne Aukční dům Sýpka na své aukci v neděli 15.10. 2017 v 13.30 hod. v Topičově... (Pokračování...)
Ono to může v souvislosti s kompaktním hatchbackem segmentu B znít jako oxymóron, ale ne každý chce malé auto se základní výbavou. A Fiesta Vignale cílí především na movitější klientelu, která se spokojí s kompaktním autem a nepotřebuje si zvyšovat společenskou prestiž... (Pokračování...)
Ostrý Yaris je bezpochyby zpestřením trhu s malými hot hatchi, otázkou ovšem je, jak v nabité konkurenci obhájí velmi ambiciózní cenovku 850 000 korun. Pod kapotou ostrého Yarisu pracuje kompresorem přeplňovaná „jedna-osmička“ o výkonu 212 koní a točivém momentu 249 Nm (jsou to... (Pokračování...)