Volkswagen Atlas: Sedmimístný crossover je tady

Vydáno: 21. 12. 2016  /   Aktualizováno: 21. 12. 2016
Volkswagen Atlas: Sedmimístný crossover je tady
Volkswagen představil velký sedmimístný crossover Atlas. Byl postaven na platformě MQB a je určen především pro USA, kde bude mít kromě jiného i zážehový motor VR6 o objemu 3,6 litru.

Na světovou výstavní premiéru nového Volkswagenu Atlas si budou muset příznivci německého koncernu a potenciální klientela počkat až do autosalonu v Los Angeles, podobu vozu i jeho techniku ale díky oficiální premiéře známe už nyní. Novinka má stejně jako mladoboleslavský Kodiaq a španělská Ateca základy v modulární platformě MQB a podobně jako Škoda dostane i VW Atlas sedmimístný interiér. Tím však veškerá podobnost s SUV Škody končí. Novinka sice nenabídne plnotučné V8 či pohon zadních kol, nicméně nabídka motorů vypadá přece jen poněkud jinak. Atlas bude ve vrcholném provedení k mání s atmosférickým zážehovým šestiválcem o objemu 3,6 litru, který nabídne 284 koní, ve spojení s osmistupňovým automatem a pohonem předních kol, který budou moci zákazníci za příplatek rozšířit o pohon 4x4. Diesel v USA nečekejte, místo něj bude k mání přeplňovaný zážehový čtyřválec 2.0 TSI s maximálním výkonem 241 koní, kombinovaný s osmistupňovou samočinnou převodovkou, na rozdíl od V6 však bude v prodeji pouze jako předokolka.

Výroba VW Atlas bude zahájena ještě letos v továrně v Chattanooze v americkém Tennessee, ale prodeje odstartují až v polovině příštího roku. Otázkou zatím je, jestli se tento vůz v nějaké formě objeví také v Evropě, nicméně podle dostupných informací se má jednat o globální produkt, takže příchod na silnice starého kontinentu prozatím nevylučujeme.

Dostal ale zcela nový lithium-iontový akumulátor s kapacitou 36 kWh, díky čemuž nabídne o 50 % větší dojezd. Volkswagen uvádí normovanou spotřebu 12,7 kWh na 100 km a dojezd 300 km. Ze standardní palubní nabíječky, kterou můžete zapojit doma do zásuvky, se e-Golf na plnou kapacitu nabije za šest... (Pokračování...)
O pohon se stará dvěma turbodmychadly přeplňovaný V6 o objemu 3,8 litru a o výkonu 600 koní, což je o 30 koní více než u standardního GT-R. Motor je osazen párem velkých turbodmychadel, která byla převzata ze závodního vozu kategorie GT3. Výkon je na všechna kola přenášen přes š... (Pokračování...)
Auto v ryze expresivním duchu luxusních vozů z řady Bespoke je jakýmsi alter egem Rollsu. Vyznačuje se temnými odstíny, větší asertivitou a sebedůvěrou. Design Black Badge bude dostupný pouze pro modely Wraith a Ghost. Nové temnější barevné provedení verze Black Badge lze pozorovat na úpravě so... (Pokračování...)
Tohle černočerné Audi R8 druhé generace s originálními barokně vypadajícími koly a květinovými vzory na některých částech karoserie docení nejspíše jen příznivci herního fenoménu s názvem Final Fantasy, jehož začátek se datuje do roku 1987. Ne že by u nás tato hra zn... (Pokračování...)