Subaru Viziv-7: Náhrada za SUV Tribeca

Čtěte více: Auta
Vydáno: 27. 1. 2017  /   Aktualizováno: 27. 1. 2017
Subaru Viziv-7: Náhrada za SUV Tribeca
Nová studie Viziv-7 je náznakem, jak by mohla vypadat náhrada za již nevyráběné SUV Tribeca. Sériové auto na trh dorazí do dvou let.

Asi není nijak zvlášť překvapivé, že si japonský koncern Fuji Heavy Industries vybral pro světovou premiéru konceptu velkého crossoveru právě losangeleský autosalon. Ve Spojených státech jsou SUV velikosti XL v kurzu více než kdekoli jinde na světě a právě Viziv-7 se sedmimístným interiérem by měl mezi tamními motoristy bez diskuze najít mnohem více zájemců než třeba v Evropě.

Chystaná novinka připravovaná pro rok 2018 je postavená na nové platformě Subaru Global Platform (SGP), kterou byste našli i pod karoserií nejnovější Imprezy. Pro potřeby tohoto vozu byla pochopitelně patřičným způsobem upravena a narostla do všech směrů, takže vystavený exponát má na délku 5200, na šířku 2030 a na výšku 1860 mm. Pro úplnost dodáváme rozvor náprav – 2990 mm.

Jak již bylo uvedeno, v interiéru jsou tři řady sedadel a pro potřeby autosalonu 21“ kola kombinovaná s karbonovými panely, které se na produkčním autě téměř jistě neobjeví. Podobně tomu bude také u spousty dalších detailů, jako jsou světlomety, nárazníky či docela malá zpětná zrcátka, jinak lze ale předpokládat, že tyto základní tvary do výroby bez problémů projdou.

Co prozatím neznáme, to jsou plánované pohonné jednotky. Bylo by samozřejmě sympatické, kdyby sériové auto dostalo šestiválec, stejně jako tomu bylo i u modelu Tribeca. Dokonce se o této možnosti mluví. Máme ale za to, že ostudu by nemusely dělat ani přeplňované čtyřválce, pokud by se jejich výkony pohybovaly kolem 300 koní.

Auta
V 90. letech byl ráfek Rally Racing zářivou ikonou a obouvaly jej všechny přední týmy soutěžící v mistrovství světa v rallye, Carlos Sainz se na nich roku 1990 stal šampionem. Nadčasový a nezaměnitelný design nyní italský výrobce vrací zpět do své nabídky, byť lehce upraven... (Pokračování...)
Auta
Na úvod jedna dobrá zpráva. I přes to, že se jedná o koncept autonomního vozu, tedy takového, který se dovede řídit úplně sám, počítá Peugeot s tím, že si své auto budete chtít občas řídit sami. Koncept Peugeot Instinct je tak vlastně vize toho, jak by mohlo podobně koncipované... (Pokračování...)
Auta
Stejně jako ostatní vozy značky DS se i nové SUV DS 7 Crossback snaží vyvolat dojem, že s konzumními modely Citroënu nemá nic společného. Případní zájemci se mohou dokonce těšit i na plug-in hybridní systém s přeplňovanou zážehovou „jedna-šestkou“ o výkonu 200 koní a... (Pokračování...)
Auta
Jméno Eclipse se naposledy na Mitsubishi objevilo v roce 2011, kdy skončila výroba čtvrté generace slavného kupé. Ačkoli to nebyl vyhraněný sporťák, od roku 1989 bylo prodáno okolo 1,4 milionu kusů. Proslavilo se i díky prvnímu filmu ze série Rychle a zběsile. Nyní se slavné jméno vrací na SUV... (Pokračování...)
Auta
Renault konečně odhalil produkční verzi dlouho slibovaného sporťáku Alpine A110, s nímž vzpomíná na legendární kupé s motorem vzadu ze 60. a 70. let. Novinka ale není jen designová připomínka, i ona má motor vzadu za kabinou a vypadá to, že se tu tvoří nová konkurence pro Porsche Cayman... (Pokračování...)
Auta
Bentley představilo speciální „paket“ Mulliner, který posune dojem z kvality, hodnoty a luxusu interiéru nového SUV Bentayga na úplně jinou úroveň. Obyčejná Bentayga bude najednou vedle Mullineru vypadat jako Fabia Junior. Dostanete exkluzivní čalounění sedadel a dekory do interiéru prakticky z jaké... (Pokračování...)