Subaru Viziv-7: Náhrada za SUV Tribeca

Čtěte více: Auta
Vydáno: 27. 1. 2017  /   Aktualizováno: 27. 1. 2017
Subaru Viziv-7: Náhrada za SUV Tribeca
Nová studie Viziv-7 je náznakem, jak by mohla vypadat náhrada za již nevyráběné SUV Tribeca. Sériové auto na trh dorazí do dvou let.

Asi není nijak zvlášť překvapivé, že si japonský koncern Fuji Heavy Industries vybral pro světovou premiéru konceptu velkého crossoveru právě losangeleský autosalon. Ve Spojených státech jsou SUV velikosti XL v kurzu více než kdekoli jinde na světě a právě Viziv-7 se sedmimístným interiérem by měl mezi tamními motoristy bez diskuze najít mnohem více zájemců než třeba v Evropě.

Chystaná novinka připravovaná pro rok 2018 je postavená na nové platformě Subaru Global Platform (SGP), kterou byste našli i pod karoserií nejnovější Imprezy. Pro potřeby tohoto vozu byla pochopitelně patřičným způsobem upravena a narostla do všech směrů, takže vystavený exponát má na délku 5200, na šířku 2030 a na výšku 1860 mm. Pro úplnost dodáváme rozvor náprav – 2990 mm.

Jak již bylo uvedeno, v interiéru jsou tři řady sedadel a pro potřeby autosalonu 21“ kola kombinovaná s karbonovými panely, které se na produkčním autě téměř jistě neobjeví. Podobně tomu bude také u spousty dalších detailů, jako jsou světlomety, nárazníky či docela malá zpětná zrcátka, jinak lze ale předpokládat, že tyto základní tvary do výroby bez problémů projdou.

Co prozatím neznáme, to jsou plánované pohonné jednotky. Bylo by samozřejmě sympatické, kdyby sériové auto dostalo šestiválec, stejně jako tomu bylo i u modelu Tribeca. Dokonce se o této možnosti mluví. Máme ale za to, že ostudu by nemusely dělat ani přeplňované čtyřválce, pokud by se jejich výkony pohybovaly kolem 300 koní.

Auta
Dostal ale zcela nový lithium-iontový akumulátor s kapacitou 36 kWh, díky čemuž nabídne o 50 % větší dojezd. Volkswagen uvádí normovanou spotřebu 12,7 kWh na 100 km a dojezd 300 km. Ze standardní palubní nabíječky, kterou můžete zapojit doma do zásuvky, se e-Golf na plnou kapacitu nabije za šest... (Pokračování...)
Auta
O pohon se stará dvěma turbodmychadly přeplňovaný V6 o objemu 3,8 litru a o výkonu 600 koní, což je o 30 koní více než u standardního GT-R. Motor je osazen párem velkých turbodmychadel, která byla převzata ze závodního vozu kategorie GT3. Výkon je na všechna kola přenášen přes š... (Pokračování...)
Auta
Auto v ryze expresivním duchu luxusních vozů z řady Bespoke je jakýmsi alter egem Rollsu. Vyznačuje se temnými odstíny, větší asertivitou a sebedůvěrou. Design Black Badge bude dostupný pouze pro modely Wraith a Ghost. Nové temnější barevné provedení verze Black Badge lze pozorovat na úpravě so... (Pokračování...)
Auta
Tohle černočerné Audi R8 druhé generace s originálními barokně vypadajícími koly a květinovými vzory na některých částech karoserie docení nejspíše jen příznivci herního fenoménu s názvem Final Fantasy, jehož začátek se datuje do roku 1987. Ne že by u nás tato hra zn... (Pokračování...)
Auta
Čínský start-up pod jménem NextEV možná ještě neznáte a stejně tak i automobilovou značku Nio, vězte však, že tato firma poměrně úspěšně vstoupila do šampionátu elektrických monopostů Formula E, když angažovala Nelsona Piqueta juniora a v sezóně 2014/15 získala titul. Aktuálně elektrick... (Pokračování...)
Auta
Rodina Huracánu se rozrostla o další verzi – již v Paříži očekávaný, nicméně až na autosalonu v Los Angeles představený Spyder s označením LP580-2, což neznamená nic jiného, než že tady máme otevřenou verzi zadokolky. Také tu pohání vpřed V10 o objemu 5,2 litru. Má výkon... (Pokračování...)