Subaru Viziv-7: Náhrada za SUV Tribeca

Čtěte více: Auta
Vydáno: 27. 1. 2017  /   Aktualizováno: 27. 1. 2017
Subaru Viziv-7: Náhrada za SUV Tribeca
Nová studie Viziv-7 je náznakem, jak by mohla vypadat náhrada za již nevyráběné SUV Tribeca. Sériové auto na trh dorazí do dvou let.

Asi není nijak zvlášť překvapivé, že si japonský koncern Fuji Heavy Industries vybral pro světovou premiéru konceptu velkého crossoveru právě losangeleský autosalon. Ve Spojených státech jsou SUV velikosti XL v kurzu více než kdekoli jinde na světě a právě Viziv-7 se sedmimístným interiérem by měl mezi tamními motoristy bez diskuze najít mnohem více zájemců než třeba v Evropě.

Chystaná novinka připravovaná pro rok 2018 je postavená na nové platformě Subaru Global Platform (SGP), kterou byste našli i pod karoserií nejnovější Imprezy. Pro potřeby tohoto vozu byla pochopitelně patřičným způsobem upravena a narostla do všech směrů, takže vystavený exponát má na délku 5200, na šířku 2030 a na výšku 1860 mm. Pro úplnost dodáváme rozvor náprav – 2990 mm.

Jak již bylo uvedeno, v interiéru jsou tři řady sedadel a pro potřeby autosalonu 21“ kola kombinovaná s karbonovými panely, které se na produkčním autě téměř jistě neobjeví. Podobně tomu bude také u spousty dalších detailů, jako jsou světlomety, nárazníky či docela malá zpětná zrcátka, jinak lze ale předpokládat, že tyto základní tvary do výroby bez problémů projdou.

Co prozatím neznáme, to jsou plánované pohonné jednotky. Bylo by samozřejmě sympatické, kdyby sériové auto dostalo šestiválec, stejně jako tomu bylo i u modelu Tribeca. Dokonce se o této možnosti mluví. Máme ale za to, že ostudu by nemusely dělat ani přeplňované čtyřválce, pokud by se jejich výkony pohybovaly kolem 300 koní.

Auta
Na autosalonu v Šanghaji bude představena první moderní elektrická Škoda. Tedy, nepočítáme testovací elektrickou Octavii, která jezdila před několika lety. Tohle je úplně nový model, který vzniká na koncernové platformě MEB, určené výhradně pro elektrické vozy. Zajímav... (Pokračování...)
Auta
Volkswagen Arteon je především duchovním nástupcem modelu CC. Základní techniku tak opět sdílí s Passatem, v tomto případě tedy platformu MQB s motory vpředu napříč a pohonem předních kol. Zajímavé ale je, že toto luxusnější a lépe vybavené provedení vlastně bude prozat... (Pokračování...)
Auta
Ostrých malých hatchbacků není nikdy dost a Toyota teď přichází do poměrně našlapaného segmentu s vlastním přírůstkem. Ačkoli se recept může zdát úplně stejný jako u ostatních výrobců, přece jen tu jsou drobné odlišnosti. Ostrá Toyota Yaris se jmenuje GRMN, což znamená... (Pokračování...)
Auta
Možná jste zaznamenali, že Audi před několika měsíci představilo koncept hybridního SUV Q8. Audi Q8 sport concept je dalším příběhem na podobné téma, který kombinuje šestiválec 3.0 TFSI s elektrickým kompresorem a elektromotory. Automobilka na něm chce ukázat, jak snadno lze snížit reálnou... (Pokračování...)
Auta
Honda neváhala na autosalonu v Ženevě představit také provedení Type R již desáté generace modelu Civic. Proti současnému Civicu Type R se základní recept nemění, pod kapotou pracuje pořád přeplňovaný dvoulitr VTEC a přes šestistupňovou přímo řazenou převodovku pohání přední kola. Podle... (Pokračování...)
Auta
Jednou z poměrně zásadních ženevských novinek bylo Audi RS 5. Po modernizaci běžné modelové řady a dokonce i verze S5 bylo jen otázkou času, kdy dorazí vrcholné provedení RS konkurující Mercedesu-AMG C 63 nebo BMW M4. Mezigenerační snížení hmotnosti ze 1715 na 1655 kg určitě přivítají... (Pokračování...)