Subaru Viziv-7: Náhrada za SUV Tribeca

Čtěte více: Auta
Vydáno: 27. 1. 2017  /   Aktualizováno: 27. 1. 2017
Subaru Viziv-7: Náhrada za SUV Tribeca
Nová studie Viziv-7 je náznakem, jak by mohla vypadat náhrada za již nevyráběné SUV Tribeca. Sériové auto na trh dorazí do dvou let.

Asi není nijak zvlášť překvapivé, že si japonský koncern Fuji Heavy Industries vybral pro světovou premiéru konceptu velkého crossoveru právě losangeleský autosalon. Ve Spojených státech jsou SUV velikosti XL v kurzu více než kdekoli jinde na světě a právě Viziv-7 se sedmimístným interiérem by měl mezi tamními motoristy bez diskuze najít mnohem více zájemců než třeba v Evropě.

Chystaná novinka připravovaná pro rok 2018 je postavená na nové platformě Subaru Global Platform (SGP), kterou byste našli i pod karoserií nejnovější Imprezy. Pro potřeby tohoto vozu byla pochopitelně patřičným způsobem upravena a narostla do všech směrů, takže vystavený exponát má na délku 5200, na šířku 2030 a na výšku 1860 mm. Pro úplnost dodáváme rozvor náprav – 2990 mm.

Jak již bylo uvedeno, v interiéru jsou tři řady sedadel a pro potřeby autosalonu 21“ kola kombinovaná s karbonovými panely, které se na produkčním autě téměř jistě neobjeví. Podobně tomu bude také u spousty dalších detailů, jako jsou světlomety, nárazníky či docela malá zpětná zrcátka, jinak lze ale předpokládat, že tyto základní tvary do výroby bez problémů projdou.

Co prozatím neznáme, to jsou plánované pohonné jednotky. Bylo by samozřejmě sympatické, kdyby sériové auto dostalo šestiválec, stejně jako tomu bylo i u modelu Tribeca. Dokonce se o této možnosti mluví. Máme ale za to, že ostudu by nemusely dělat ani přeplňované čtyřválce, pokud by se jejich výkony pohybovaly kolem 300 koní.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)