Domácím prodejům vládne Škoda

Vydáno: 7. 3. 2017  /   Aktualizováno: 7. 3. 2017
Domácím prodejům vládne Škoda
Za první dva měsíce letošního roku přibylo na českých silnicích téměř 35 tisíc nových vozů.

Také v dosavadním průběhu letošního roku mají na svém kontě nejvíce prodaných vozů Škoda, Volkswagen a Hyundai. Mladoboleslavské automobilce patří první čtyři místa z pohledu prodejů jednotlivých modelů – Octavia (4018), Fabia (3013), Rapid (1825) a Superb (1565), dohromady pak Škoda za leden a únor na českém trhu prodala 12 093 vozů.

Druhý Volkswagen má na svém kontě 3443 vozů, přičemž jeho nejprodávanějším modelem v tomto období je Passat (944). Třetí Hyundai umístil na český trh 2884 vozů a mezi nejprodávanějšími modely je zastoupen i30 (929) a ix20 (782). Ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce nejvíce posílil segment SUV-D, a to o plných 97 %, a MPV Van. Nejvíce vozů se ovšem i nadále prodává v nižší střední třídě, jejich prodeje tvoří čtvrtinu prodejů nových aut, 21 % se na prodeji nových vozů podílí malé vozy.

Pokud bychom se zaměřili pouze na prodeje fyzickým osobám, těm bylo za leden a únor prodáno 8712 vozů a rozdělení sil vypadá následovně – Škoda (1438), Hyundai (1386), Dacia (762), Kia (545), Peugeot (519) a Toyota (504).

zdroj: Médea

Na ženevský autosalon si ještě chvíli budeme muset počkat, automobilky nicméně už nyní ve značném předstihu představují své novinky, kterými se chtějí pochlubit počátkem března na výstavišti Palexpo. Jednou z nich je také mladoboleslavská automobilka. Ta na svém stánku vystav... (Pokračování...)
Nové XV bude postaveno na nové modulární platformě SGP, která se již zabydlela pod karoserií zbrusu nové Imprezy, a je tedy předem zřejmé, že se novinka vydá ve šlépějích svého předchůdce. Také první obrazová upoutávka naznačuje, že XV bude opět vypadat jako Impreza na chůd... (Pokračování...)
Hned od počátku letošního roku proto přichází s modernizací modelové řady GT, kterou poznáte podle přepracované přední masky nazvané Panamericana, přebrané z nejvýkonnější verze GT R, a zvětšené byly rovněž postranní „lapače“ vzduchu v předním ná... (Pokračování...)