Volkswagen Golf R: Rozšíření mezigenerační modernizace

Vydáno: 23. 2. 2017  /   Aktualizováno: 7. 3. 2017
Volkswagen Golf R: Rozšíření mezigenerační modernizace
VW rozšířil mezigenerační modernizaci svého nejdůležitějšího modelu také na nejostřejší provedení R.

Radikální změny od přepracovaného „erka“ nečekejte. Stejně jako v případě standardních verzí došlo na obligátní výměnu nárazníků i světlometů na obou koncích, tím ale transformace německého rychlého hatchbacku nekončí. Golf R dostal do vínku identické pohonné ústrojí jako na jaře faceliftované Audi S3, takže má turbodmychadlem přeplňovaný čtyřválec 2.0 TSI naladěný na 310 koní a točivý moment 400 Nm.

Bez ohledu na použitou karosářskou verzi míří tato síla výlučně na kola obou náprav, přičemž zákazník má možnost vybrat si, jestli zůstane u standardního šestistupňového manuálu, anebo dá přednost příplatkové sedmistupňové dvouspojkové převodovce DSG. To ale platí pouze pro hatchbacky. Kombík jinak než s DSG neseženete.

Pokud vám jde čistě o dynamiku, překážet vám to nemusí. Právě verze s DSG doznaly největšího zlepšení. Kupříkladu třídveřový Golf R zvládá akceleraci z nuly na 100 km/h za pouhých 4,6 sekundy, tedy o tři desetiny rychleji než dříve, a normovaná spotřeba přitom klesla na rovných 7,0 l/100 km. Provedení Variant je pak o 0,2 litru benzínu žíznivější.

Na ženevský autosalon si ještě chvíli budeme muset počkat, automobilky nicméně už nyní ve značném předstihu představují své novinky, kterými se chtějí pochlubit počátkem března na výstavišti Palexpo. Jednou z nich je také mladoboleslavská automobilka. Ta na svém stánku vystav... (Pokračování...)
Nové XV bude postaveno na nové modulární platformě SGP, která se již zabydlela pod karoserií zbrusu nové Imprezy, a je tedy předem zřejmé, že se novinka vydá ve šlépějích svého předchůdce. Také první obrazová upoutávka naznačuje, že XV bude opět vypadat jako Impreza na chůd... (Pokračování...)
Hned od počátku letošního roku proto přichází s modernizací modelové řady GT, kterou poznáte podle přepracované přední masky nazvané Panamericana, přebrané z nejvýkonnější verze GT R, a zvětšené byly rovněž postranní „lapače“ vzduchu v předním ná... (Pokračování...)
Po technické stránce jde o „běžný“ vůz, mezi předními koly má atmosférický V12 o objemu 6,75 litru s výkonem 460 koní a točivým momentem 720 Nm, který stačí k akceleraci z místa na 100 km/h za 6,1 sekundy a nejvyšší rychlosti 240 km/h, jeho výbava z něj však... (Pokračování...)