Mercedes-AMG E 63 4Matic+ Kombi: Pro převážení rodiny na chatu

Vydáno: 10. 3. 2017  /   Aktualizováno: 10. 3. 2017
Mercedes-AMG E 63 4Matic+ Kombi: Pro převážení rodiny na chatu
Potřebujete rychle převážet rodinu se všemi proprietami o víkendu na chatu nebo máte firmu na expresní malování pokojů? Nutně potřebujete kombík AMG E 63...

Po sedanu přichází i praktičtější karosářská varianta se stejně zběsilými parametry. 571 koní a 750 Nm, resp. 612 koní a 850 Nm v případě verze E 63 S produkuje dvěma turbodmychadly přeplňovaný V8 o objemu 4,0 litru, který přes devítistupňovou samočinnou převodovku AMG Speedshift MCT (používá mokrou spojku namísto hydrodynamického měniče) a transmise AMG Performance 4Matic+ s elektromechanicky ovládanou spojkou pohání všechna kola. Tento systém přináší výhodu plně variabilního rozložení síly motoru mezi přední a zadní kola a tím optimální trakci za jakýchkoli podmínek. U obou verzí je maximální rychlost omezena na obligátních 250 km/h, zrychlení z klidu na 100 km/h  je dílem 3,6, resp. 3,5 sekundy. Verze E 63 S nabízí pár věcí navíc – u pohonu všech kol nechybí driftovací režim, zadní samosvorný diferenciál není mechanický, ale ovládaný elektronikou a uložení motoru má dynamické silentbloky s proměnnou tuhostí, která se mění od komfortního měkkého uložení po pevné sportovní.

Na ženevský autosalon si ještě chvíli budeme muset počkat, automobilky nicméně už nyní ve značném předstihu představují své novinky, kterými se chtějí pochlubit počátkem března na výstavišti Palexpo. Jednou z nich je také mladoboleslavská automobilka. Ta na svém stánku vystav... (Pokračování...)
Nové XV bude postaveno na nové modulární platformě SGP, která se již zabydlela pod karoserií zbrusu nové Imprezy, a je tedy předem zřejmé, že se novinka vydá ve šlépějích svého předchůdce. Také první obrazová upoutávka naznačuje, že XV bude opět vypadat jako Impreza na chůd... (Pokračování...)
Hned od počátku letošního roku proto přichází s modernizací modelové řady GT, kterou poznáte podle přepracované přední masky nazvané Panamericana, přebrané z nejvýkonnější verze GT R, a zvětšené byly rovněž postranní „lapače“ vzduchu v předním ná... (Pokračování...)
Po technické stránce jde o „běžný“ vůz, mezi předními koly má atmosférický V12 o objemu 6,75 litru s výkonem 460 koní a točivým momentem 720 Nm, který stačí k akceleraci z místa na 100 km/h za 6,1 sekundy a nejvyšší rychlosti 240 km/h, jeho výbava z něj však... (Pokračování...)