BMW řady 5 Touring: Sedan doplňuje kombík

Vydáno: 13. 3. 2017  /   Aktualizováno: 13. 3. 2017
BMW řady 5 Touring: Sedan doplňuje kombík
Bylo jen otázkou času, kdy na podzim představený sedan doplní kombík.

BMW tvrdí, že kombík byl vyvinut se zvláštním ohledem na evropské zákazníky, u nichž už celé čtvrtstoletí patří k nejoblíbenějším autům v daném segmentu. Podobně jako u sedanu se i u kombíku v porovnání s minulou generací podařilo ušetřit v průměru 100 kg. BMW také tvrdí, že má kombík srovnatelný akustický komfort jako sedan, objem kufru od 570 do 1700 litrů, zadní sedadla dělená v poměru 40:20:40 a součinitel čelního aerodynamického odporu 0,27. Při uvedení na trh v červnu letošního roku bude k dispozici armáda čtyřválcových a šestiválcových zážehových a vznětových motorů s možností volby mezi pohonem zadních nebo všech kol xDrive. Velký výběr budou mít zákazníci i v případě specifikování podvozku nového BMW řady 5 Touring.

Na ženevský autosalon si ještě chvíli budeme muset počkat, automobilky nicméně už nyní ve značném předstihu představují své novinky, kterými se chtějí pochlubit počátkem března na výstavišti Palexpo. Jednou z nich je také mladoboleslavská automobilka. Ta na svém stánku vystav... (Pokračování...)
Nové XV bude postaveno na nové modulární platformě SGP, která se již zabydlela pod karoserií zbrusu nové Imprezy, a je tedy předem zřejmé, že se novinka vydá ve šlépějích svého předchůdce. Také první obrazová upoutávka naznačuje, že XV bude opět vypadat jako Impreza na chůd... (Pokračování...)
Hned od počátku letošního roku proto přichází s modernizací modelové řady GT, kterou poznáte podle přepracované přední masky nazvané Panamericana, přebrané z nejvýkonnější verze GT R, a zvětšené byly rovněž postranní „lapače“ vzduchu v předním ná... (Pokračování...)
Po technické stránce jde o „běžný“ vůz, mezi předními koly má atmosférický V12 o objemu 6,75 litru s výkonem 460 koní a točivým momentem 720 Nm, který stačí k akceleraci z místa na 100 km/h za 6,1 sekundy a nejvyšší rychlosti 240 km/h, jeho výbava z něj však... (Pokračování...)