Bottas místo Rosberga. Jméno druhého jezdce Mercedesu

Vydáno: 14. 3. 2017  /   Aktualizováno: 14. 3. 2017
Bottas místo Rosberga. Jméno druhého jezdce Mercedesu
Po týdnech spekulací Mercedes v půlce ledna potvrdil jméno svého druhého jezdce pro letošní sezónu F1.

Jak mnozí předpokládali, je jím sedmadvacetiletý Fin Valtteri Bottas, který v královně motorsportu dosud odjel 77 Velkých cen, třikrát startoval z první řady, devětkrát stanul na stupních vítězů a jednou zajel nejrychlejší kolo závodu. Prozatím nejlepší Bottasovou sezónou byl rok 2014, kdy v konečném hodnocení skončil čtvrtý. Až do loňské sezóny mladý Fin závodil pro Williams, ale po nenadálém rozhodnutí Nica Rosberga ukončit kariéru patřil k hlavním kandidátům na jeho místo. Bottas ovšem není u Mercedesu žádným nováčkem, závodil pro jeden z jeho týmů v evropské sérii F3. Vzhledem k tomu, že Bottas umí být velice rychlý, což dokazuje od juniorských kategorií, mohl by být Lewisi Hamiltonovi více než rovnocenným soupeřem. Bottasův odchod k Mercedesu prodloužil kariéru v F1 Felipemu Massovi, který původně pověsil závodní volant F1 na hřebík na konci sezóny, ale nakonec bude ještě jeden rok závodit v barvách Williamsu.

Na ženevský autosalon si ještě chvíli budeme muset počkat, automobilky nicméně už nyní ve značném předstihu představují své novinky, kterými se chtějí pochlubit počátkem března na výstavišti Palexpo. Jednou z nich je také mladoboleslavská automobilka. Ta na svém stánku vystav... (Pokračování...)
Nové XV bude postaveno na nové modulární platformě SGP, která se již zabydlela pod karoserií zbrusu nové Imprezy, a je tedy předem zřejmé, že se novinka vydá ve šlépějích svého předchůdce. Také první obrazová upoutávka naznačuje, že XV bude opět vypadat jako Impreza na chůd... (Pokračování...)
Hned od počátku letošního roku proto přichází s modernizací modelové řady GT, kterou poznáte podle přepracované přední masky nazvané Panamericana, přebrané z nejvýkonnější verze GT R, a zvětšené byly rovněž postranní „lapače“ vzduchu v předním ná... (Pokračování...)
Po technické stránce jde o „běžný“ vůz, mezi předními koly má atmosférický V12 o objemu 6,75 litru s výkonem 460 koní a točivým momentem 720 Nm, který stačí k akceleraci z místa na 100 km/h za 6,1 sekundy a nejvyšší rychlosti 240 km/h, jeho výbava z něj však... (Pokračování...)