Aston Martin Vanquish S Volante: Otevřená varianta

Vydáno: 15. 3. 2017  /   Aktualizováno: 15. 3. 2017
Aston Martin Vanquish S Volante: Otevřená varianta
Britská automobilka představila otevřenou variantu nového Vanquishe S. Nese tradiční označení Volante a zůstává u atmosférického V12.

Ačkoli už i v Aston Martinech najdete turbodmychadla, automobilka si prozatím stále ve výrobním programu drží také modely poháněné atmosférickými pohonnými jednotkami. Tím nejnovějším je kabriolet s obvyklým jménem Volante odvozený z  Vanquishe S. Stejně jako kupé dostal do vínku i on dvanáctiválcový motor o objemu 5,9 litru, který je schopen skrze osmistupňovou samočinnou převodovku (umístěnou společně se samosvorným diferenciálem u zadní nápravy) poslat na zadní kola až 603 atmosférických koní, přičemž z klikové hřídele odchází na kardan až 630 Nm. Britský aristokrat je navzdory své ne zrovna muší hmotnosti 1739 kg schopen zrychlit z místa na 100 km/h za pouhých 3,5 sekundy a rozjet se až na 323 km/h, zatímco průměrná papírová spotřeba činí 13,1 l/100 km.

Na ženevský autosalon si ještě chvíli budeme muset počkat, automobilky nicméně už nyní ve značném předstihu představují své novinky, kterými se chtějí pochlubit počátkem března na výstavišti Palexpo. Jednou z nich je také mladoboleslavská automobilka. Ta na svém stánku vystav... (Pokračování...)
Nové XV bude postaveno na nové modulární platformě SGP, která se již zabydlela pod karoserií zbrusu nové Imprezy, a je tedy předem zřejmé, že se novinka vydá ve šlépějích svého předchůdce. Také první obrazová upoutávka naznačuje, že XV bude opět vypadat jako Impreza na chůd... (Pokračování...)
Hned od počátku letošního roku proto přichází s modernizací modelové řady GT, kterou poznáte podle přepracované přední masky nazvané Panamericana, přebrané z nejvýkonnější verze GT R, a zvětšené byly rovněž postranní „lapače“ vzduchu v předním ná... (Pokračování...)
Po technické stránce jde o „běžný“ vůz, mezi předními koly má atmosférický V12 o objemu 6,75 litru s výkonem 460 koní a točivým momentem 720 Nm, který stačí k akceleraci z místa na 100 km/h za 6,1 sekundy a nejvyšší rychlosti 240 km/h, jeho výbava z něj však... (Pokračování...)