Maserati Ghibli: Modernizace v rámci 2017

Vydáno: 16. 3. 2017  /   Aktualizováno: 16. 3. 2017
Maserati Ghibli: Modernizace v rámci 2017
Italská automobilka přepracované Ghibli neoznačuje jako vůz po tradičním faceliftu, spíše mluví o modernizaci v rámci modelového roku 2017, nicméně těch změn je tolik, že si pozornost rozhodně zaslouží.

Předně bychom měli říci, že základní zážehová pohonná jednotka posílila o 20 koní, takže třílitrový V6 s dvojicí turbodmychadel nyní nabízí 350 koní a 500 Nm. Díky tomu se nepatrně zkrátil čas akcelerace na „stovku“ z 5,6 na 5,5 sekundy a rovněž šla maličko nahoru maximální rychlost z 263 na 267 km/h. Zbytek motorů se nemění.
Uvnitř se v rámci změn objevila přepracovaná palubní deska s modernizovaným multimediálním rozhraním, zahrnující systémy Apple CarPlay a Android Auto, na středovém tunelu je navíc otočný ovladač a také nový displej o uhlopříčce 8,4 ". Mezi bezpečnostní prvky se nastěhoval nový adaptivní tempomat s funkcí stop&go, nechybí ale ani monitoring jízdních pruhů či autonomní brzdy. Za zmínku stojí také pakety Luxury a Sport, zahrnující chromované či zatmavěné okrasné prvky, a zákazníci mají rovněž možnost objednat si jeden ze dvou karbonových balíčků – podle toho, jestli jim stačí mít uhlíkový kompozit pouze na karoserii, anebo také v interiéru.

Na ženevský autosalon si ještě chvíli budeme muset počkat, automobilky nicméně už nyní ve značném předstihu představují své novinky, kterými se chtějí pochlubit počátkem března na výstavišti Palexpo. Jednou z nich je také mladoboleslavská automobilka. Ta na svém stánku vystav... (Pokračování...)
Nové XV bude postaveno na nové modulární platformě SGP, která se již zabydlela pod karoserií zbrusu nové Imprezy, a je tedy předem zřejmé, že se novinka vydá ve šlépějích svého předchůdce. Také první obrazová upoutávka naznačuje, že XV bude opět vypadat jako Impreza na chůd... (Pokračování...)
Hned od počátku letošního roku proto přichází s modernizací modelové řady GT, kterou poznáte podle přepracované přední masky nazvané Panamericana, přebrané z nejvýkonnější verze GT R, a zvětšené byly rovněž postranní „lapače“ vzduchu v předním ná... (Pokračování...)
Po technické stránce jde o „běžný“ vůz, mezi předními koly má atmosférický V12 o objemu 6,75 litru s výkonem 460 koní a točivým momentem 720 Nm, který stačí k akceleraci z místa na 100 km/h za 6,1 sekundy a nejvyšší rychlosti 240 km/h, jeho výbava z něj však... (Pokračování...)