Známé tváře, navrátilec i nováček. Sestava Mercedesu na DTM

Vydáno: 17. 3. 2017  /   Aktualizováno: 17. 3. 2017
Známé tváře, navrátilec i nováček. Sestava Mercedesu na DTM
Mercedes si dal s oznámením sexteta svých jezdců pro letošní ročník DTM na čas, nakonec sází především na zkušenost.

Automobilky závodící v DTM se dohodly, že letos omezí počet každou z nich nasazovaných vozů na šest, a když na konci loňské sezóny Mercedes oznámil angažmá nejlepšího loňského pilota Audi Edoarda Mortary, bylo jasné, že u Mercedesu bude na sedačky jezdců přetlak. Jen připomenu, že už dříve bylo rozhodnuto, že se o všech šest vozů bude starat tovární tým HWA, a týmy ART a Mücke tak v DTM už letos působit nebudou. A kdo tedy bude letos za Mercedes v DTM závodit? Páteří týmu jsou bývalí šampioni Gary Paffett a Paul Di Resta, zkušený Robert Wickens a mladík Lucas Auer. O Mortarovi už řeč byla a posledním nominovaným je Maro Engel, který se do DTM vrací po pěti letech, jež strávil v zámořské sérii V8 Supercars a v závodech GT vozů. Testovacím a rezervním jezdcem je loni druhý muž mistrovství Evropy Maximilian Günther. Velké dilema měl Mercedes ohledně Felixe Rosenqvista, ten loni startoval jen v několika závodech, ale dokázal se prosadit. Nakonec bylo rozhodnuto, že se bude soustředit na závodění v sérii elektrických monopostů Formula E, do níž se Mercedes už brzy chystá vstoupit.

Na ženevský autosalon si ještě chvíli budeme muset počkat, automobilky nicméně už nyní ve značném předstihu představují své novinky, kterými se chtějí pochlubit počátkem března na výstavišti Palexpo. Jednou z nich je také mladoboleslavská automobilka. Ta na svém stánku vystav... (Pokračování...)
Nové XV bude postaveno na nové modulární platformě SGP, která se již zabydlela pod karoserií zbrusu nové Imprezy, a je tedy předem zřejmé, že se novinka vydá ve šlépějích svého předchůdce. Také první obrazová upoutávka naznačuje, že XV bude opět vypadat jako Impreza na chůd... (Pokračování...)
Hned od počátku letošního roku proto přichází s modernizací modelové řady GT, kterou poznáte podle přepracované přední masky nazvané Panamericana, přebrané z nejvýkonnější verze GT R, a zvětšené byly rovněž postranní „lapače“ vzduchu v předním ná... (Pokračování...)
Po technické stránce jde o „běžný“ vůz, mezi předními koly má atmosférický V12 o objemu 6,75 litru s výkonem 460 koní a točivým momentem 720 Nm, který stačí k akceleraci z místa na 100 km/h za 6,1 sekundy a nejvyšší rychlosti 240 km/h, jeho výbava z něj však... (Pokračování...)