DS 7 Crossback: První SUV od luxusní divize Citroënu

Čtěte více: Auta
Vydáno: 19. 4. 2017  /   Aktualizováno: 19. 4. 2017
DS 7 Crossback: První SUV od luxusní divize Citroënu
Luxusní divize automobilky Citroën představuje své první SUV. Umí se řídit samo, ale na hydropneumatický podvozek zapomeňte.

Stejně jako ostatní vozy značky DS se i nové SUV DS 7 Crossback snaží vyvolat dojem, že s konzumními modely Citroënu nemá nic společného. Případní zájemci se mohou dokonce těšit i na plug-in hybridní systém s přeplňovanou zážehovou „jedna-šestkou“ o výkonu 200 koní a dvěma elektromotory. Celkový výkon hybridu činí 300 koní a díky 13kWh akumulátoru údajně na jedno nabití ujede až 60 km. Doma si ho z běžné zásuvky nabijete za 4,5 hodiny. Hybrid je zajímavý i tím, že elektřina pohání zadní kola, takže z vozu může vzniknout čtyřkolka. Všechny ostatní motory budou jen s pohonem předních kol. Začíná se u tříválce 1.2 PureTech (130 koní) a následují dvě verze čtyřválce o objemu 1,6 litru (180 a 225 koní). Samozřejmě budou i diesely, konkrétně 1.6 BlueHDi (130 koní) a 2.0 BlueHDi (180 koní). Místo klasických budíků už najdete jen digitální displeje, ale kdo se těšil na hydropneumatický podvozek, bude zklamán. DS 7 Crossback má klasické adaptivní tlumiče a pružiny, ty ovšem spolupracují s kamerou, která snímá asfalt před autem, a podle toho elektronika tlumiče nastaví. Adaptivní tempomat pak umí následovat auto před sebou od zastavení až do rychlosti 180 km/h a udrží se i v jízdním pruhu.

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)