DS 7 Crossback: První SUV od luxusní divize Citroënu

Čtěte více: Auta
Vydáno: 19. 4. 2017  /   Aktualizováno: 19. 4. 2017
DS 7 Crossback: První SUV od luxusní divize Citroënu
Luxusní divize automobilky Citroën představuje své první SUV. Umí se řídit samo, ale na hydropneumatický podvozek zapomeňte.

Stejně jako ostatní vozy značky DS se i nové SUV DS 7 Crossback snaží vyvolat dojem, že s konzumními modely Citroënu nemá nic společného. Případní zájemci se mohou dokonce těšit i na plug-in hybridní systém s přeplňovanou zážehovou „jedna-šestkou“ o výkonu 200 koní a dvěma elektromotory. Celkový výkon hybridu činí 300 koní a díky 13kWh akumulátoru údajně na jedno nabití ujede až 60 km. Doma si ho z běžné zásuvky nabijete za 4,5 hodiny. Hybrid je zajímavý i tím, že elektřina pohání zadní kola, takže z vozu může vzniknout čtyřkolka. Všechny ostatní motory budou jen s pohonem předních kol. Začíná se u tříválce 1.2 PureTech (130 koní) a následují dvě verze čtyřválce o objemu 1,6 litru (180 a 225 koní). Samozřejmě budou i diesely, konkrétně 1.6 BlueHDi (130 koní) a 2.0 BlueHDi (180 koní). Místo klasických budíků už najdete jen digitální displeje, ale kdo se těšil na hydropneumatický podvozek, bude zklamán. DS 7 Crossback má klasické adaptivní tlumiče a pružiny, ty ovšem spolupracují s kamerou, která snímá asfalt před autem, a podle toho elektronika tlumiče nastaví. Adaptivní tempomat pak umí následovat auto před sebou od zastavení až do rychlosti 180 km/h a udrží se i v jízdním pruhu.

Auta
V 90. letech byl ráfek Rally Racing zářivou ikonou a obouvaly jej všechny přední týmy soutěžící v mistrovství světa v rallye, Carlos Sainz se na nich roku 1990 stal šampionem. Nadčasový a nezaměnitelný design nyní italský výrobce vrací zpět do své nabídky, byť lehce upraven... (Pokračování...)
Auta
Na úvod jedna dobrá zpráva. I přes to, že se jedná o koncept autonomního vozu, tedy takového, který se dovede řídit úplně sám, počítá Peugeot s tím, že si své auto budete chtít občas řídit sami. Koncept Peugeot Instinct je tak vlastně vize toho, jak by mohlo podobně koncipované... (Pokračování...)
Auta
Jméno Eclipse se naposledy na Mitsubishi objevilo v roce 2011, kdy skončila výroba čtvrté generace slavného kupé. Ačkoli to nebyl vyhraněný sporťák, od roku 1989 bylo prodáno okolo 1,4 milionu kusů. Proslavilo se i díky prvnímu filmu ze série Rychle a zběsile. Nyní se slavné jméno vrací na SUV... (Pokračování...)
Auta
Renault konečně odhalil produkční verzi dlouho slibovaného sporťáku Alpine A110, s nímž vzpomíná na legendární kupé s motorem vzadu ze 60. a 70. let. Novinka ale není jen designová připomínka, i ona má motor vzadu za kabinou a vypadá to, že se tu tvoří nová konkurence pro Porsche Cayman... (Pokračování...)
Auta
Bentley představilo speciální „paket“ Mulliner, který posune dojem z kvality, hodnoty a luxusu interiéru nového SUV Bentayga na úplně jinou úroveň. Obyčejná Bentayga bude najednou vedle Mullineru vypadat jako Fabia Junior. Dostanete exkluzivní čalounění sedadel a dekory do interiéru prakticky z jaké... (Pokračování...)
Auta
Range Rover Velar využívá technické prvky Jaguaru F-Type a je to první Range Rover, který je primárně zaměřený na silnice. I tak má ale udávanou brodivost 650 mm, což je skutečně hodně – a pochybujeme, že ji budou potenciální klienti vůbec někdy potřebovat. Velar si od Jaguaru půjčil i zajímavý detail... (Pokračování...)