Peugeot Instinct Concept: Budoucnost autonomních aut

Čtěte více: Auta
Vydáno: 20. 4. 2017  /   Aktualizováno: 20. 4. 2017
Peugeot Instinct Concept: Budoucnost autonomních aut
Peugeot ukazuje, jak si představuje budoucnost autonomních aut. Rozpoznají vaši náladu a životní styl.

Na úvod jedna dobrá zpráva. I přes to, že se jedná o koncept autonomního vozu, tedy takového, který se dovede řídit úplně sám, počítá Peugeot s tím, že si své auto budete chtít občas řídit sami. Koncept Peugeot Instinct je tak vlastně vize toho, jak by mohlo podobně koncipované auto blízké budoucnosti vypadat a především fungovat. Naznačuje také, kudy se chce Peugeot při vývoji takových aut ubírat. Zajímavá je funkce rozpoznávání nálady a životního stylu. Autonomní Peugeot tak z vašich aplikací ze spárovaných zařízení pozná, co jste právě dělali, co budete dělat, jak se cítíte a podle toho upraví styl a způsob své autonomní jízdy. Jelikož se jedná především o představu „chování auta“, o technice se automobilka příliš nezmiňuje. Víme jen, že je pod kapotou plug-in hybridní pohonná jednotka o výkonu 300 koní. Data o zrychlení, maximální rychlosti či spotřebě k dispozici nejsou. Ambice na brzkou sériovou výrobu tak docela zajímavý koncept Peugeotu s karoserií shooting brake nemá.

Auta
Na autosalonu v Šanghaji bude představena první moderní elektrická Škoda. Tedy, nepočítáme testovací elektrickou Octavii, která jezdila před několika lety. Tohle je úplně nový model, který vzniká na koncernové platformě MEB, určené výhradně pro elektrické vozy. Zajímav... (Pokračování...)
Auta
Volkswagen Arteon je především duchovním nástupcem modelu CC. Základní techniku tak opět sdílí s Passatem, v tomto případě tedy platformu MQB s motory vpředu napříč a pohonem předních kol. Zajímavé ale je, že toto luxusnější a lépe vybavené provedení vlastně bude prozat... (Pokračování...)
Auta
Ostrých malých hatchbacků není nikdy dost a Toyota teď přichází do poměrně našlapaného segmentu s vlastním přírůstkem. Ačkoli se recept může zdát úplně stejný jako u ostatních výrobců, přece jen tu jsou drobné odlišnosti. Ostrá Toyota Yaris se jmenuje GRMN, což znamená... (Pokračování...)
Auta
Možná jste zaznamenali, že Audi před několika měsíci představilo koncept hybridního SUV Q8. Audi Q8 sport concept je dalším příběhem na podobné téma, který kombinuje šestiválec 3.0 TFSI s elektrickým kompresorem a elektromotory. Automobilka na něm chce ukázat, jak snadno lze snížit reálnou... (Pokračování...)
Auta
Honda neváhala na autosalonu v Ženevě představit také provedení Type R již desáté generace modelu Civic. Proti současnému Civicu Type R se základní recept nemění, pod kapotou pracuje pořád přeplňovaný dvoulitr VTEC a přes šestistupňovou přímo řazenou převodovku pohání přední kola. Podle... (Pokračování...)
Auta
Jednou z poměrně zásadních ženevských novinek bylo Audi RS 5. Po modernizaci běžné modelové řady a dokonce i verze S5 bylo jen otázkou času, kdy dorazí vrcholné provedení RS konkurující Mercedesu-AMG C 63 nebo BMW M4. Mezigenerační snížení hmotnosti ze 1715 na 1655 kg určitě přivítají... (Pokračování...)