Peugeot Instinct Concept: Budoucnost autonomních aut

Čtěte více: Auta
Vydáno: 20. 4. 2017  /   Aktualizováno: 20. 4. 2017
Peugeot Instinct Concept: Budoucnost autonomních aut
Peugeot ukazuje, jak si představuje budoucnost autonomních aut. Rozpoznají vaši náladu a životní styl.

Na úvod jedna dobrá zpráva. I přes to, že se jedná o koncept autonomního vozu, tedy takového, který se dovede řídit úplně sám, počítá Peugeot s tím, že si své auto budete chtít občas řídit sami. Koncept Peugeot Instinct je tak vlastně vize toho, jak by mohlo podobně koncipované auto blízké budoucnosti vypadat a především fungovat. Naznačuje také, kudy se chce Peugeot při vývoji takových aut ubírat. Zajímavá je funkce rozpoznávání nálady a životního stylu. Autonomní Peugeot tak z vašich aplikací ze spárovaných zařízení pozná, co jste právě dělali, co budete dělat, jak se cítíte a podle toho upraví styl a způsob své autonomní jízdy. Jelikož se jedná především o představu „chování auta“, o technice se automobilka příliš nezmiňuje. Víme jen, že je pod kapotou plug-in hybridní pohonná jednotka o výkonu 300 koní. Data o zrychlení, maximální rychlosti či spotřebě k dispozici nejsou. Ambice na brzkou sériovou výrobu tak docela zajímavý koncept Peugeotu s karoserií shooting brake nemá.

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)