Peugeot Instinct Concept: Budoucnost autonomních aut

Čtěte více: Auta
Vydáno: 20. 4. 2017  /   Aktualizováno: 20. 4. 2017
Peugeot Instinct Concept: Budoucnost autonomních aut
Peugeot ukazuje, jak si představuje budoucnost autonomních aut. Rozpoznají vaši náladu a životní styl.

Na úvod jedna dobrá zpráva. I přes to, že se jedná o koncept autonomního vozu, tedy takového, který se dovede řídit úplně sám, počítá Peugeot s tím, že si své auto budete chtít občas řídit sami. Koncept Peugeot Instinct je tak vlastně vize toho, jak by mohlo podobně koncipované auto blízké budoucnosti vypadat a především fungovat. Naznačuje také, kudy se chce Peugeot při vývoji takových aut ubírat. Zajímavá je funkce rozpoznávání nálady a životního stylu. Autonomní Peugeot tak z vašich aplikací ze spárovaných zařízení pozná, co jste právě dělali, co budete dělat, jak se cítíte a podle toho upraví styl a způsob své autonomní jízdy. Jelikož se jedná především o představu „chování auta“, o technice se automobilka příliš nezmiňuje. Víme jen, že je pod kapotou plug-in hybridní pohonná jednotka o výkonu 300 koní. Data o zrychlení, maximální rychlosti či spotřebě k dispozici nejsou. Ambice na brzkou sériovou výrobu tak docela zajímavý koncept Peugeotu s karoserií shooting brake nemá.

Auta
V 90. letech byl ráfek Rally Racing zářivou ikonou a obouvaly jej všechny přední týmy soutěžící v mistrovství světa v rallye, Carlos Sainz se na nich roku 1990 stal šampionem. Nadčasový a nezaměnitelný design nyní italský výrobce vrací zpět do své nabídky, byť lehce upraven... (Pokračování...)
Auta
Stejně jako ostatní vozy značky DS se i nové SUV DS 7 Crossback snaží vyvolat dojem, že s konzumními modely Citroënu nemá nic společného. Případní zájemci se mohou dokonce těšit i na plug-in hybridní systém s přeplňovanou zážehovou „jedna-šestkou“ o výkonu 200 koní a... (Pokračování...)
Auta
Jméno Eclipse se naposledy na Mitsubishi objevilo v roce 2011, kdy skončila výroba čtvrté generace slavného kupé. Ačkoli to nebyl vyhraněný sporťák, od roku 1989 bylo prodáno okolo 1,4 milionu kusů. Proslavilo se i díky prvnímu filmu ze série Rychle a zběsile. Nyní se slavné jméno vrací na SUV... (Pokračování...)
Auta
Renault konečně odhalil produkční verzi dlouho slibovaného sporťáku Alpine A110, s nímž vzpomíná na legendární kupé s motorem vzadu ze 60. a 70. let. Novinka ale není jen designová připomínka, i ona má motor vzadu za kabinou a vypadá to, že se tu tvoří nová konkurence pro Porsche Cayman... (Pokračování...)
Auta
Bentley představilo speciální „paket“ Mulliner, který posune dojem z kvality, hodnoty a luxusu interiéru nového SUV Bentayga na úplně jinou úroveň. Obyčejná Bentayga bude najednou vedle Mullineru vypadat jako Fabia Junior. Dostanete exkluzivní čalounění sedadel a dekory do interiéru prakticky z jaké... (Pokračování...)
Auta
Range Rover Velar využívá technické prvky Jaguaru F-Type a je to první Range Rover, který je primárně zaměřený na silnice. I tak má ale udávanou brodivost 650 mm, což je skutečně hodně – a pochybujeme, že ji budou potenciální klienti vůbec někdy potřebovat. Velar si od Jaguaru půjčil i zajímavý detail... (Pokračování...)