Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid: Nejvýkonnější sériové Porsche

Čtěte více: Auta
Vydáno: 27. 4. 2017  /   Aktualizováno: 27. 4. 2017
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid: Nejvýkonnější sériové Porsche
Nejvýkonnější sériové Porsche současnosti je Panamera a ještě hybrid? Co se to děje?

Dávno už neplatí, že by byl hybrid symbolem pomalé a nudné jízdy na spotřebu. Nová hybridní Panamera Turbo S E-Hybrid je totiž aktuálně nejvýkonnější sériově vyráběné Porsche. Dvěma turbodmychadly přeplňovaný V8 má výkon 550 koní, elektromotor dalších 163 koní a podle automobilky činí celkový výkon tohoto hybridu 680 koní. Pohon všech kol je v tomto případě samozřejmostí. Na „stovku“ zrychlí za 3,4 sekundy, rozjede se na 310 km/h a dle normy NEDC spotřebuje jen 2,9 litru na 100 km. To je méně než v případě Toyoty Prius. Pokud má plně nabitý akumulátor o kapacitě 14,1 kWh, ujede nová hybridní Panamera až 50 km v čistě elektrickém režimu. Porsche si za svůj aktuálně nejvýkonnější produkční model řekne něco málo přes pět milionů korun. A můžete mít i o 15 cm prodlouženou verzi Executive, která nabídne více místa na zadních sedačkách.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)