Jeep Compass: Velká modernizace

Čtěte více: Auta
Vydáno: 12. 5. 2017  /   Aktualizováno: 15. 5. 2017
Jeep Compass: Velká modernizace
Velká modernizace se dotkla Jeepu Compass. Konečně vypadá jako opravdový Jeep.

Nový Jeep Compass dorazil i v evropském provedení. Sice se jedná o globální model, ale odlišnosti pro jednotlivé trhy jsou zřejmé. Americká verze má třeba jinak koncipované nárazníky, světlomety a rozdíly najdeme i v interiéru. Základní technika je ale stejná a Jeep se chlubí nejlepšími terénními schopnostmi v dané třídě. Toho ale asi nebude zase tak těžké dosáhnout, když se podíváme na silnice orientovanou konkurenci s pohonem předních kol. Vedle předokolky můžete mít v Jeepu Compass i čtyřkolku, která by toho měla v terénu zvládnout opravdu hodně. Například verze Trailhawk se chlubí o 25 mm vyšším podvozkem a celkovou světlostí 229 mm.

Základem je turbodmychadlem přeplňovaná zážehová 1.4 MultiAir s výkonem 140 koní. Tu můžete mít jen s pohonem předních kol a přímo řazenou převodovkou. Silnější provedení o výkonu 170 koní má devítistupňový automat a čtyřkolku. Nešlo by to ovšem bez dieselu, motor 1.6 Multijet má parametry120 koní a 320 Nm. Ten je také nabízen jen jako předokolka s manuálem. Dvoulitrový diesel má výkon 140 koní, točivý moment 350 Nm a dostanete ho jen s pohonem všech kol. Vybrat si můžete mezi manuálem a automatem. Nejsilnější dvoulitrový diesel má 170 koní a je k dispozici pouze s automatem a pohonem všech kol.

Zásadní modernizace se dotkla bezpečnostních a asistenčních systémů a také výbavy i funkcí multimediálního systému. Prodej evropské verze Jeepu Compass bude zahájen v létě a základní ceny na jednotlivých trzích se budou pohybovat kolem 25 000 eur, tedy asi 670 000 korun.

Auta
Na autosalonu v Šanghaji bude představena první moderní elektrická Škoda. Tedy, nepočítáme testovací elektrickou Octavii, která jezdila před několika lety. Tohle je úplně nový model, který vzniká na koncernové platformě MEB, určené výhradně pro elektrické vozy. Zajímav... (Pokračování...)
Auta
Volkswagen Arteon je především duchovním nástupcem modelu CC. Základní techniku tak opět sdílí s Passatem, v tomto případě tedy platformu MQB s motory vpředu napříč a pohonem předních kol. Zajímavé ale je, že toto luxusnější a lépe vybavené provedení vlastně bude prozat... (Pokračování...)
Auta
Ostrých malých hatchbacků není nikdy dost a Toyota teď přichází do poměrně našlapaného segmentu s vlastním přírůstkem. Ačkoli se recept může zdát úplně stejný jako u ostatních výrobců, přece jen tu jsou drobné odlišnosti. Ostrá Toyota Yaris se jmenuje GRMN, což znamená... (Pokračování...)
Auta
Možná jste zaznamenali, že Audi před několika měsíci představilo koncept hybridního SUV Q8. Audi Q8 sport concept je dalším příběhem na podobné téma, který kombinuje šestiválec 3.0 TFSI s elektrickým kompresorem a elektromotory. Automobilka na něm chce ukázat, jak snadno lze snížit reálnou... (Pokračování...)
Auta
Honda neváhala na autosalonu v Ženevě představit také provedení Type R již desáté generace modelu Civic. Proti současnému Civicu Type R se základní recept nemění, pod kapotou pracuje pořád přeplňovaný dvoulitr VTEC a přes šestistupňovou přímo řazenou převodovku pohání přední kola. Podle... (Pokračování...)
Auta
Jednou z poměrně zásadních ženevských novinek bylo Audi RS 5. Po modernizaci běžné modelové řady a dokonce i verze S5 bylo jen otázkou času, kdy dorazí vrcholné provedení RS konkurující Mercedesu-AMG C 63 nebo BMW M4. Mezigenerační snížení hmotnosti ze 1715 na 1655 kg určitě přivítají... (Pokračování...)