Ferrari LaFerrari Aperta je i v Čechách

Čtěte více: Auta
Vydáno: 15. 5. 2017  /   Aktualizováno: 15. 5. 2017
Ferrari LaFerrari Aperta je i v Čechách
Italská automobilka oslavuje 70 let své existence jedinečným Ferrari LaFerrari Aperta. Jeden z pouhých 200 exemplářů určených pro zákazníky má českého majitele.

Abychom to uvedli na pravou míru, Ferrari vyrobí 209 kousků, z nichž 200 vyčlenilo pro své nejvěrnější klienty a zbytek pro marketingové aktivity. Zákazníky pro Apertu si výrobce z Maranella vybíral sám a následně je oslovil, zda mají o koupi zájem. Podobně jako kupé se i Aperta chlubí celkovým výkonem 963 koní (atmosférický V12 o objemu 6,3 litru dává 800 koní, dalších 163 koní přidává elektromotor se systémem KERS), dosahuje maximální rychlosti 350 km/h, z klidu na 100 km/h zrychlí za 2,9 sekundy a za další 4,2 sekundy se dostane na 200 km/h. V České republice bude jediné LaFerrari Aperta, které bylo slavnostně představeno v pražském showroomu Scuderie Praha. Ferrari cenu LaFerrari Aperta oficiálně neuvedlo, z veřejně dostupných informací ale plyne, že oslovení zákazníci museli za svůj vůz zaplatit okolo 1,5 milionu eur, tedy asi 40,5 milionu korun.

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)