F1 na Legendách

Čtěte více: Auta
Vydáno: 16. 5. 2017  /   Aktualizováno: 16. 5. 2017
F1 na Legendách
Automobilová slavnost Legendy stále překvapuje a vylepšuje svůj program. Novinkou pro letošní rok bude účast F1 stáje Ferrari.

Monoposty F1 se na Legendách objevily i v minulosti, ale tentokrát nepůjde o showcar, ale ostrý monopost z roku 2010. V jízdě ho bohužel neuvidíte, ale jen tak nečinně stát tam také nebude. Zájemci si budou moci vyzkoušet výměnu kol jako při Grand Prix. Monopost bude součástí expozice společnosti Shell, která je dlouholetým partnerem Scuderie Ferrari.

Kromě toho bude v nádherném parku nemocnice Bohnice opět připravena exhibiční trať pod vedením Autoklubu ČR, kde se představí závodníci mnoha kategorií a návštěvníci si vychutnají i auta v pohybu. Hlavním tématem letošního ročníku je italský design, který se bude prolínat celou výstavou. Nově bude rozšířena zóna amerických strojů, kde vedle ikonického Fordu Mustang nebude chybět ani přehlídka amerických korábů pod vedením Petra Bellingera a Dareka Haumera.

Novinky sledujte na facebooku a webu legendy.cz nebo si nainstalujte aplikaci Legendy. Letos se Legendy konají o víkendu 10.–11. června, vstupenky jsou v předprodeji za zajímavou cenu, která na místě bude vyšší, tak neváhejte.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)