F1 na Legendách

Čtěte více: Auta
Vydáno: 16. 5. 2017  /   Aktualizováno: 16. 5. 2017
F1 na Legendách
Automobilová slavnost Legendy stále překvapuje a vylepšuje svůj program. Novinkou pro letošní rok bude účast F1 stáje Ferrari.

Monoposty F1 se na Legendách objevily i v minulosti, ale tentokrát nepůjde o showcar, ale ostrý monopost z roku 2010. V jízdě ho bohužel neuvidíte, ale jen tak nečinně stát tam také nebude. Zájemci si budou moci vyzkoušet výměnu kol jako při Grand Prix. Monopost bude součástí expozice společnosti Shell, která je dlouholetým partnerem Scuderie Ferrari.

Kromě toho bude v nádherném parku nemocnice Bohnice opět připravena exhibiční trať pod vedením Autoklubu ČR, kde se představí závodníci mnoha kategorií a návštěvníci si vychutnají i auta v pohybu. Hlavním tématem letošního ročníku je italský design, který se bude prolínat celou výstavou. Nově bude rozšířena zóna amerických strojů, kde vedle ikonického Fordu Mustang nebude chybět ani přehlídka amerických korábů pod vedením Petra Bellingera a Dareka Haumera.

Novinky sledujte na facebooku a webu legendy.cz nebo si nainstalujte aplikaci Legendy. Letos se Legendy konají o víkendu 10.–11. června, vstupenky jsou v předprodeji za zajímavou cenu, která na místě bude vyšší, tak neváhejte.

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)