F1 na Legendách

Vydáno: 16. 5. 2017  /   Aktualizováno: 16. 5. 2017
F1 na Legendách
Automobilová slavnost Legendy stále překvapuje a vylepšuje svůj program. Novinkou pro letošní rok bude účast F1 stáje Ferrari.

Monoposty F1 se na Legendách objevily i v minulosti, ale tentokrát nepůjde o showcar, ale ostrý monopost z roku 2010. V jízdě ho bohužel neuvidíte, ale jen tak nečinně stát tam také nebude. Zájemci si budou moci vyzkoušet výměnu kol jako při Grand Prix. Monopost bude součástí expozice společnosti Shell, která je dlouholetým partnerem Scuderie Ferrari.

Kromě toho bude v nádherném parku nemocnice Bohnice opět připravena exhibiční trať pod vedením Autoklubu ČR, kde se představí závodníci mnoha kategorií a návštěvníci si vychutnají i auta v pohybu. Hlavním tématem letošního ročníku je italský design, který se bude prolínat celou výstavou. Nově bude rozšířena zóna amerických strojů, kde vedle ikonického Fordu Mustang nebude chybět ani přehlídka amerických korábů pod vedením Petra Bellingera a Dareka Haumera.

Novinky sledujte na facebooku a webu legendy.cz nebo si nainstalujte aplikaci Legendy. Letos se Legendy konají o víkendu 10.–11. června, vstupenky jsou v předprodeji za zajímavou cenu, která na místě bude vyšší, tak neváhejte.

Volkswagen Arteon je především duchovním nástupcem modelu CC. Základní techniku tak opět sdílí s Passatem, v tomto případě tedy platformu MQB s motory vpředu napříč a pohonem předních kol. Zajímavé ale je, že toto luxusnější a lépe vybavené provedení vlastně bude prozat... (Pokračování...)
Ostrých malých hatchbacků není nikdy dost a Toyota teď přichází do poměrně našlapaného segmentu s vlastním přírůstkem. Ačkoli se recept může zdát úplně stejný jako u ostatních výrobců, přece jen tu jsou drobné odlišnosti. Ostrá Toyota Yaris se jmenuje GRMN, což znamená... (Pokračování...)
Možná jste zaznamenali, že Audi před několika měsíci představilo koncept hybridního SUV Q8. Audi Q8 sport concept je dalším příběhem na podobné téma, který kombinuje šestiválec 3.0 TFSI s elektrickým kompresorem a elektromotory. Automobilka na něm chce ukázat, jak snadno lze snížit reálnou... (Pokračování...)
Honda neváhala na autosalonu v Ženevě představit také provedení Type R již desáté generace modelu Civic. Proti současnému Civicu Type R se základní recept nemění, pod kapotou pracuje pořád přeplňovaný dvoulitr VTEC a přes šestistupňovou přímo řazenou převodovku pohání přední kola. Podle... (Pokračování...)