Mercedes-AMG GT Concept: Čtyřdvéřové GT s hybridním pohonem

Čtěte více: Auta
Vydáno: 18. 5. 2017  /   Aktualizováno: 18. 5. 2017
Mercedes-AMG GT Concept: Čtyřdvéřové GT s hybridním pohonem
Mercedesu asi model CLS nestačí. Chystá se ještě jedno čtyřdveřové GT s hybridním pohonem.

Naprosto šílený off-road G 650 Landaulet trochu zastínil jednu poměrně zásadní novinku Mercedesu. Je to čtyřdveřové kupé AMG GT, které bylo v Ženevě představeno ve formě konceptu. Ovšem tvary a provedení detailů napovídají, že sériová výroba zase až tak daleko není. Porsche Panamera tak bude mít o dalšího soupeře navíc. Zajímavé je, že Mercedes má vlastně v nabídce čtyřdveřový sedan CLS, takže AMG GT zřejmě zastoupí trochu jinou část trhu.

Pod kapotou konceptu pracuje přeplňovaný V8 o objemu 4,0 litru spojený s elektromotory. Ano, tohle je hybrid, ale výkon 816 koní dává tušit, že úplně o ekologii tady nepůjde. Mercedes dokonce slibuje zrychlení na „stovku“ za méně než tři sekundy. S tím by se čtyřdveřový čtyřmístný sedan dostal do teritoria těch nejčistokrevnějších supersportů.

Mercedes na konceptu představuje novou platformu hybridního systému, která umožňuje zástavbu různě velikých akumulátorů podle potřeby jednotlivých trhů a modelů. Lze mít kompaktní akumulátory čistě pro elektrickou asistenci spalovacímu motoru, nebo větší balíček baterií pro jízdu čistě na elektřinu.

Koncept AMG GT také umí jezdit jenom na elektřinu. Pokud si ale chcete schovat elektrickou energii na později, pojede pouze na benzín. Pak je tu samozřejmě ještě hybridní jízdní režim, kombinující oba systémy současně. Mercedes nezapomněl představit ještě pár technických novinek, například nové LED světlomety s využitím nanotechnologie. Ještě je těžké předvídat, kdy se sériové auto vycházející z tohoto konceptu na trhu objeví. Dříve než za dva roky to určitě nebude.

Auta
Na autosalonu v Šanghaji bude představena první moderní elektrická Škoda. Tedy, nepočítáme testovací elektrickou Octavii, která jezdila před několika lety. Tohle je úplně nový model, který vzniká na koncernové platformě MEB, určené výhradně pro elektrické vozy. Zajímav... (Pokračování...)
Auta
Volkswagen Arteon je především duchovním nástupcem modelu CC. Základní techniku tak opět sdílí s Passatem, v tomto případě tedy platformu MQB s motory vpředu napříč a pohonem předních kol. Zajímavé ale je, že toto luxusnější a lépe vybavené provedení vlastně bude prozat... (Pokračování...)
Auta
Ostrých malých hatchbacků není nikdy dost a Toyota teď přichází do poměrně našlapaného segmentu s vlastním přírůstkem. Ačkoli se recept může zdát úplně stejný jako u ostatních výrobců, přece jen tu jsou drobné odlišnosti. Ostrá Toyota Yaris se jmenuje GRMN, což znamená... (Pokračování...)
Auta
Možná jste zaznamenali, že Audi před několika měsíci představilo koncept hybridního SUV Q8. Audi Q8 sport concept je dalším příběhem na podobné téma, který kombinuje šestiválec 3.0 TFSI s elektrickým kompresorem a elektromotory. Automobilka na něm chce ukázat, jak snadno lze snížit reálnou... (Pokračování...)
Auta
Honda neváhala na autosalonu v Ženevě představit také provedení Type R již desáté generace modelu Civic. Proti současnému Civicu Type R se základní recept nemění, pod kapotou pracuje pořád přeplňovaný dvoulitr VTEC a přes šestistupňovou přímo řazenou převodovku pohání přední kola. Podle... (Pokračování...)
Auta
Jednou z poměrně zásadních ženevských novinek bylo Audi RS 5. Po modernizaci běžné modelové řady a dokonce i verze S5 bylo jen otázkou času, kdy dorazí vrcholné provedení RS konkurující Mercedesu-AMG C 63 nebo BMW M4. Mezigenerační snížení hmotnosti ze 1715 na 1655 kg určitě přivítají... (Pokračování...)