Mercedes-AMG GT Concept: Čtyřdvéřové GT s hybridním pohonem

Čtěte více: Auta
Vydáno: 18. 5. 2017  /   Aktualizováno: 18. 5. 2017
Mercedes-AMG GT Concept: Čtyřdvéřové GT s hybridním pohonem
Mercedesu asi model CLS nestačí. Chystá se ještě jedno čtyřdveřové GT s hybridním pohonem.

Naprosto šílený off-road G 650 Landaulet trochu zastínil jednu poměrně zásadní novinku Mercedesu. Je to čtyřdveřové kupé AMG GT, které bylo v Ženevě představeno ve formě konceptu. Ovšem tvary a provedení detailů napovídají, že sériová výroba zase až tak daleko není. Porsche Panamera tak bude mít o dalšího soupeře navíc. Zajímavé je, že Mercedes má vlastně v nabídce čtyřdveřový sedan CLS, takže AMG GT zřejmě zastoupí trochu jinou část trhu.

Pod kapotou konceptu pracuje přeplňovaný V8 o objemu 4,0 litru spojený s elektromotory. Ano, tohle je hybrid, ale výkon 816 koní dává tušit, že úplně o ekologii tady nepůjde. Mercedes dokonce slibuje zrychlení na „stovku“ za méně než tři sekundy. S tím by se čtyřdveřový čtyřmístný sedan dostal do teritoria těch nejčistokrevnějších supersportů.

Mercedes na konceptu představuje novou platformu hybridního systému, která umožňuje zástavbu různě velikých akumulátorů podle potřeby jednotlivých trhů a modelů. Lze mít kompaktní akumulátory čistě pro elektrickou asistenci spalovacímu motoru, nebo větší balíček baterií pro jízdu čistě na elektřinu.

Koncept AMG GT také umí jezdit jenom na elektřinu. Pokud si ale chcete schovat elektrickou energii na později, pojede pouze na benzín. Pak je tu samozřejmě ještě hybridní jízdní režim, kombinující oba systémy současně. Mercedes nezapomněl představit ještě pár technických novinek, například nové LED světlomety s využitím nanotechnologie. Ještě je těžké předvídat, kdy se sériové auto vycházející z tohoto konceptu na trhu objeví. Dříve než za dva roky to určitě nebude.

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)