VW Arteon: Zvětšený a luxusnější

Čtěte více: Auta
Vydáno: 26. 5. 2017  /   Aktualizováno: 26. 5. 2017
VW Arteon: Zvětšený a luxusnější
Zvětšený a luxusnější nástupce modelu CC je vlastně i prozatímní náhrada za Phaeton.

Volkswagen Arteon je především duchovním nástupcem modelu CC. Základní techniku tak opět sdílí s Passatem, v tomto případě tedy platformu MQB s motory vpředu napříč a pohonem předních kol. Zajímavé ale je, že toto luxusnější a lépe vybavené provedení vlastně bude prozatím sloužit i jako náhrada za Phaeton, i když ten samozřejmě cílil na trochu jinou skupinu zákazníků. Soupeřem Volkswagenu Arteon bude třeba BMW řady 4 Gran Coupé. Na rozdíl od minulého modelu CC je Arteon pětidveřový liftback.

Pod kapotou se začíná u výkonu 150 koní, který nabídne zážehový čtyřválec 1.5 TSI Evo s vypínáním poloviny válců. Stejný výkon bude mít také základní diesel 2.0 TDI. Ten bude k dispozici i s výkonem 190 koní a rovněž v provedení BiTDI o výkonu 240 koní. Nejsilnější provedení má pod kapotou zážehový motor 2.0 TSI o výkonu 280 koní, který bude standardně spojen s pohonem všech kol a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG. Tu mají všechny motory o výkonu 190 a více koní.

Volkswagen Arteon přebírá nejmodernější bezpečnostní a komfortní asistenty z Passatu včetně digitálního přístrojového štítu, adaptivního tempomatu s čtením dopravních značek a dokonce i systém částečně autonomní jízdy na dálnici nebo v koloně se schopností vyhnout se například vybočujícímu kamionu. Upraven byl i systém přisvěcování do zatáček, Arteon totiž bude díky GPS a kameře vědět, že se k zatáčce blížíte, a osvítí důležité body ještě před zatočením volantem. Na trh má Volkswagen Arteon dorazit v průběhu léta a očekávány jsou ceny o nějaké to procento vyšší než u stejně vybaveného a stejně výkonného Passatu.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)