VW Arteon: Zvětšený a luxusnější

Čtěte více: Auta
Vydáno: 26. 5. 2017  /   Aktualizováno: 26. 5. 2017
VW Arteon: Zvětšený a luxusnější
Zvětšený a luxusnější nástupce modelu CC je vlastně i prozatímní náhrada za Phaeton.

Volkswagen Arteon je především duchovním nástupcem modelu CC. Základní techniku tak opět sdílí s Passatem, v tomto případě tedy platformu MQB s motory vpředu napříč a pohonem předních kol. Zajímavé ale je, že toto luxusnější a lépe vybavené provedení vlastně bude prozatím sloužit i jako náhrada za Phaeton, i když ten samozřejmě cílil na trochu jinou skupinu zákazníků. Soupeřem Volkswagenu Arteon bude třeba BMW řady 4 Gran Coupé. Na rozdíl od minulého modelu CC je Arteon pětidveřový liftback.

Pod kapotou se začíná u výkonu 150 koní, který nabídne zážehový čtyřválec 1.5 TSI Evo s vypínáním poloviny válců. Stejný výkon bude mít také základní diesel 2.0 TDI. Ten bude k dispozici i s výkonem 190 koní a rovněž v provedení BiTDI o výkonu 240 koní. Nejsilnější provedení má pod kapotou zážehový motor 2.0 TSI o výkonu 280 koní, který bude standardně spojen s pohonem všech kol a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG. Tu mají všechny motory o výkonu 190 a více koní.

Volkswagen Arteon přebírá nejmodernější bezpečnostní a komfortní asistenty z Passatu včetně digitálního přístrojového štítu, adaptivního tempomatu s čtením dopravních značek a dokonce i systém částečně autonomní jízdy na dálnici nebo v koloně se schopností vyhnout se například vybočujícímu kamionu. Upraven byl i systém přisvěcování do zatáček, Arteon totiž bude díky GPS a kameře vědět, že se k zatáčce blížíte, a osvítí důležité body ještě před zatočením volantem. Na trh má Volkswagen Arteon dorazit v průběhu léta a očekávány jsou ceny o nějaké to procento vyšší než u stejně vybaveného a stejně výkonného Passatu.

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)