Mercedes-Benz třídy A Sedan: Co ukazuje koncept?

Čtěte více: Auta
Vydáno: 24. 7. 2017  /   Aktualizováno: 16. 8. 2017
Mercedes-Benz třídy A Sedan: Co ukazuje koncept?
Koncept pro autosalon v Šanghaji naznačuje nejen vzhled nové generace nejmenší třídy A, ale i novou karosářskou variantu.

Že nemá Mercedes v nabídce třídy A sedan? Vlastně nemá, protože model CLA je přece „sportovní čtyřdveřové kupé“ nebo tak nějak. Na autosalonu v Šanghaji byl představen koncept, který má právě doplnění nejmenší modelové řady Mercedesu naznačit. Místo světové výstavní premiéry je celkem logické, protože Číňané sedany zbožňují.

S délkou 4570 mm je nový koncept o trochu kratší než aktuální CLA, je nepatrně vyšší, ale také výrazně širší. Designové prvky známe z aktuálních Mercedesů i z modelu AMG GT. Německá automobilka ovšem neuvedla další informace o použité platformě, motorech, převodovkách a podobně.

Očekáváme ale, že nová generace Mercedesů třídy A zůstane u pohonu předních kol a motoru uloženého vpředu napříč. Za příplatek pak bude pohon všech kol, stejně jako je tomu dnes.

Dvacetipalcová kola konceptu se asi do základní sériové výbavy nedostanou, stejně tak nelze počítat, že by produkční verze měla zasouvací kliky dveří. Aspoň tedy ne ta, kterou bude Mercedes prezentovat jako „cena již od...“. Na novou generaci Mercedesu třídy A si musíme ještě minimálně dva roky počkat.

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)