Ford Mustang je nejprodávanější sportovní auto světa

Čtěte více: Auta
Vydáno: 23. 8. 2017  /   Aktualizováno: 23. 8. 2017
Ford Mustang je nejprodávanější sportovní auto světa
Díky oficiálnímu exportu mimo Severní Ameriku se Mustangu daří a vévodí tabulkám prodejů sportovních aut.

Ford se hrdě hlásí k tomu, že loni po celém světě prodal přes 150 000 nových Mustangů. Z tohoto populárního Fordu se tak stalo nejprodávanější sportovní auto světa. Aby si Ford tohle postavení upevnil, rozhodl se začít oficiálně prodávat Mustang v dalších šesti destinacích, například také v zemích jako Brazílie nebo Pobřeží slonoviny.

Majoritním trhem jsou nadále Spojené státy a Kanada, kde bylo v loňském roce prodáno přes 100 000 Mustangů. Celkem Ford od roku 2015, kdy je nová generace Mustangu oficiálně exportována i mimo Severní Ameriku, už našel po světě pro toto klasické americké auto sto tisíc zákazníků. Inu, tradiční osmiválec za poměrně atraktivní cenu opravdu láká. V zemích, kde se ale daně určují podle objemu motoru, emisí a spotřeby, se velmi dobře prodává také verze se čtyřválcem 2.3 EcoBoost.

Šestá generace Fordu Mustang si našla už skoro 400 000 nových majitelů a nadále se prodává velice dobře. Ford sice kvůli malému zájmu vypustil z nabídky atmosférický V6, ale zároveň upravil pětilitrový osmiválec tak, aby byl výkonnější a zase o kousek úspornější. Auto dostalo také nový desetistupňový automat a rozšířeny byly možnosti individualizace.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)