Ford Mustang je nejprodávanější sportovní auto světa

Čtěte více: Auta
Vydáno: 23. 8. 2017  /   Aktualizováno: 23. 8. 2017
Ford Mustang je nejprodávanější sportovní auto světa
Díky oficiálnímu exportu mimo Severní Ameriku se Mustangu daří a vévodí tabulkám prodejů sportovních aut.

Ford se hrdě hlásí k tomu, že loni po celém světě prodal přes 150 000 nových Mustangů. Z tohoto populárního Fordu se tak stalo nejprodávanější sportovní auto světa. Aby si Ford tohle postavení upevnil, rozhodl se začít oficiálně prodávat Mustang v dalších šesti destinacích, například také v zemích jako Brazílie nebo Pobřeží slonoviny.

Majoritním trhem jsou nadále Spojené státy a Kanada, kde bylo v loňském roce prodáno přes 100 000 Mustangů. Celkem Ford od roku 2015, kdy je nová generace Mustangu oficiálně exportována i mimo Severní Ameriku, už našel po světě pro toto klasické americké auto sto tisíc zákazníků. Inu, tradiční osmiválec za poměrně atraktivní cenu opravdu láká. V zemích, kde se ale daně určují podle objemu motoru, emisí a spotřeby, se velmi dobře prodává také verze se čtyřválcem 2.3 EcoBoost.

Šestá generace Fordu Mustang si našla už skoro 400 000 nových majitelů a nadále se prodává velice dobře. Ford sice kvůli malému zájmu vypustil z nabídky atmosférický V6, ale zároveň upravil pětilitrový osmiválec tak, aby byl výkonnější a zase o kousek úspornější. Auto dostalo také nový desetistupňový automat a rozšířeny byly možnosti individualizace.

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)