Audi R8 Coupé Audi Sport Edition: Oslava motorsportu

Čtěte více: Auta
Vydáno: 28. 8. 2017  /   Aktualizováno: 28. 8. 2017
Audi R8 Coupé Audi Sport Edition: Oslava motorsportu
Limitovaná edice dvou stovek kusů oslavuje působení značky v motorsportu.

Audi na autosalonu v New Yorku představilo speciální limitovanou edici R8 Coupé. Jmenuje se Audi Sport Edition a je to oslava působení a úspěchů Audi v profesionálním motorsportu. Audi vyrobí jen 200 kusů R8 v této limitované edici, která se odlišuje třeba novým designem 20" kol, červenými bočními kryty vstupů vzduchu k motoru nebo spoustou nových detailů v interiéru. Samozřejmě nebude chybět plaketa označující pořadové číslo vozu v limitované sérii.

Použitá technika se nicméně nijak nemění a Audi R8 Audi Sport Edition je pořád poháněno atmosférickým V10 o objemu 5,2 litru kombinovaným se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Dokonce si můžete objednat slabší provedení o výkonu 540 koní, ale vy určitě chcete to silnější s výkonem 610 koní. Dynamické parametry ani nejvyšší rychlost speciální R8 se nemění, vše zůstává stejné jako u běžné R8. Limitovanou edici Audi R8 lze objednat od května za zhruba 4,9 milionu korun v případě slabšího provedení, výkonnější verze stojí v přepočtu asi 5,5 milionu Kč.

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)