Audi R8 Coupé Audi Sport Edition: Oslava motorsportu

Čtěte více: Auta
Vydáno: 28. 8. 2017  /   Aktualizováno: 28. 8. 2017
Audi R8 Coupé Audi Sport Edition: Oslava motorsportu
Limitovaná edice dvou stovek kusů oslavuje působení značky v motorsportu.

Audi na autosalonu v New Yorku představilo speciální limitovanou edici R8 Coupé. Jmenuje se Audi Sport Edition a je to oslava působení a úspěchů Audi v profesionálním motorsportu. Audi vyrobí jen 200 kusů R8 v této limitované edici, která se odlišuje třeba novým designem 20" kol, červenými bočními kryty vstupů vzduchu k motoru nebo spoustou nových detailů v interiéru. Samozřejmě nebude chybět plaketa označující pořadové číslo vozu v limitované sérii.

Použitá technika se nicméně nijak nemění a Audi R8 Audi Sport Edition je pořád poháněno atmosférickým V10 o objemu 5,2 litru kombinovaným se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Dokonce si můžete objednat slabší provedení o výkonu 540 koní, ale vy určitě chcete to silnější s výkonem 610 koní. Dynamické parametry ani nejvyšší rychlost speciální R8 se nemění, vše zůstává stejné jako u běžné R8. Limitovanou edici Audi R8 lze objednat od května za zhruba 4,9 milionu korun v případě slabšího provedení, výkonnější verze stojí v přepočtu asi 5,5 milionu Kč.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)