BMW už testuje zbraň pro Le Mans

Čtěte více: Auta
Vydáno: 15. 9. 2017  /   Aktualizováno: 15. 9. 2017
BMW už testuje zbraň pro Le Mans
Není to tak dávno, co mnichovská automobilka oznámila, že do příští sezóny WEC nastoupí s modelem M8 GTE. Teď už má za sebou první test.

Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin Tomczyk a Maxime Martin a testu byl přítomen i šéf BMW Motorsportu Jens Marquardt. BMW nový vůz hodlá příští rok nasadit nejen do světového šampionátu, ale i do zámořské série IMSA, kde dosud závodí s modelem M6 GT3. Než se vůz poprvé představí v závodě při lednové 24h v Daytoně, čeká ho ještě spousta testů na evropských i severoamerických okruzích. Martin Tomczyk po testu řekl, že si jízdu v novém voze užil, a co je důležité, od samého začátku auto dobře reaguje na změny a jezdci se s ním dobře zachází. M8 GTE ujela při testu hodně kilometrů a inženýři mají spoustu dat k analýze. A i když šlo o první test, byly učiněny první kroky s ohledem na výkonnost nového vozu. Vrcholem příští sezóny bude bezesporu start ve 24h v Le Mans.

Tatra očima Františka Kardause
Auta
Nově objevené unikátní kreslené návrhy na plakáty automobilů Tatra, původní sádrový model Tatry a plakát od významného designéra a grafika Františka Kardause a mnoho dalšího nabídne Aukční dům Sýpka na své aukci v neděli 15.10. 2017 v 13.30 hod. v Topičově... (Pokračování...)
Auta
Ono to může v souvislosti s kompaktním hatchbackem segmentu B znít jako oxymóron, ale ne každý chce malé auto se základní výbavou. A Fiesta Vignale cílí především na movitější klientelu, která se spokojí s kompaktním autem a nepotřebuje si zvyšovat společenskou prestiž... (Pokračování...)
Auta
Ostrý Yaris je bezpochyby zpestřením trhu s malými hot hatchi, otázkou ovšem je, jak v nabité konkurenci obhájí velmi ambiciózní cenovku 850 000 korun. Pod kapotou ostrého Yarisu pracuje kompresorem přeplňovaná „jedna-osmička“ o výkonu 212 koní a točivém momentu 249 Nm (jsou to... (Pokračování...)
Auta
Slovíčko sériově je potřeba u Rolls-Royce Phantom brát trochu s rezervou, protože prakticky každé auto je kompletováno ručně vybraným týmem techniků a na zvláštní objednávku. Nicméně například platforma je pro všechny kusy shodná a stejně tak části karoserie. Takže se vlastně jedn... (Pokračování...)
Auta
Model RX se tak dočká sedmimístného provedení, které převezme stávající designové prvky a vlastně jen natáhne současné RX o pár centimetrů a přidá rozměrnější zadní okno, aby cestující ve třetí řadě neměli klaustrofobii. Lexus RX bude k dispozici ve verzi RX 350 s... (Pokračování...)
Auta
Audi RS 3 Sportback a Audi RS 3 Sedan stále používají přeplňovaný pětiválec 2.5 TFSI, ovšem vyladěný na rovných 400 koní a 480 Nm. Standardem je pohon všech kol a dvouspojková převodovka. Audi RS 3 Sportback začíná na částce 1 469 900 korun, RS 3 Sedan je o 42 000 Kč dražší. Stejn... (Pokračování...)