Loeb pomůže s vývojem C3 WRC

Čtěte více: Auta
Vydáno: 21. 9. 2017  /   Aktualizováno: 21. 9. 2017
Loeb pomůže s vývojem C3 WRC
Devítinásobný mistr světa v rallye opět usedne do soutěžního Citroënu a pomůže týmu s vývojem C3 WRC.

Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje vášeň. Ze všech disciplín, které jsem kdy vyzkoušel, mám nejraději právě zážitky z rallye,“ řekl ke svému novému úkolu Loeb.

Citroën se navzdory intenzivním přípravám na letošní sezónu zatím potácí na posledním místě hodnocení značek a má na svém kontě jen jedno jediné vítězství z Mexika. Jezdci si naříkají na nevyzpytatelné chování vozu, především jeho zádě. C3 WRC umí být rychlá, ale ne za jakýchkoli podmínek. A to jaksi v rallye nestačí. Citroën už využil poznatků z letošní sezóny i připomínek Andrease Mikkelsena a dohomologoval na svém voze pár změn, jako například jiné rozložení výkonu mezi přední a zadní kola a výraznější ochranu spodní části vozu. Nejvíce ale Citroën trápí nastavení podvozku, konkrétně tlumiče. Správné řešení ale není tak jednoduché najít a Citroën čeká ještě hodně práce. Loeb by jim v tom ale mohl výrazně pomoci. Své služby před časem nabídl i další legendární soutěžák, který je aktuálně ve službách koncernu PSA – Carlos Sainz.

Tatra očima Františka Kardause
Auta
Nově objevené unikátní kreslené návrhy na plakáty automobilů Tatra, původní sádrový model Tatry a plakát od významného designéra a grafika Františka Kardause a mnoho dalšího nabídne Aukční dům Sýpka na své aukci v neděli 15.10. 2017 v 13.30 hod. v Topičově... (Pokračování...)
Auta
Ono to může v souvislosti s kompaktním hatchbackem segmentu B znít jako oxymóron, ale ne každý chce malé auto se základní výbavou. A Fiesta Vignale cílí především na movitější klientelu, která se spokojí s kompaktním autem a nepotřebuje si zvyšovat společenskou prestiž... (Pokračování...)
Auta
Ostrý Yaris je bezpochyby zpestřením trhu s malými hot hatchi, otázkou ovšem je, jak v nabité konkurenci obhájí velmi ambiciózní cenovku 850 000 korun. Pod kapotou ostrého Yarisu pracuje kompresorem přeplňovaná „jedna-osmička“ o výkonu 212 koní a točivém momentu 249 Nm (jsou to... (Pokračování...)
Auta
Slovíčko sériově je potřeba u Rolls-Royce Phantom brát trochu s rezervou, protože prakticky každé auto je kompletováno ručně vybraným týmem techniků a na zvláštní objednávku. Nicméně například platforma je pro všechny kusy shodná a stejně tak části karoserie. Takže se vlastně jedn... (Pokračování...)
Auta
Model RX se tak dočká sedmimístného provedení, které převezme stávající designové prvky a vlastně jen natáhne současné RX o pár centimetrů a přidá rozměrnější zadní okno, aby cestující ve třetí řadě neměli klaustrofobii. Lexus RX bude k dispozici ve verzi RX 350 s... (Pokračování...)
Auta
Audi RS 3 Sportback a Audi RS 3 Sedan stále používají přeplňovaný pětiválec 2.5 TFSI, ovšem vyladěný na rovných 400 koní a 480 Nm. Standardem je pohon všech kol a dvouspojková převodovka. Audi RS 3 Sportback začíná na částce 1 469 900 korun, RS 3 Sedan je o 42 000 Kč dražší. Stejn... (Pokračování...)