Bentley Continental GT Galene Edition: Máte rádi jachty?

Čtěte více: Auta
Vydáno: 22. 9. 2017  /   Aktualizováno: 22. 9. 2017
Bentley Continental GT Galene Edition: Máte rádi jachty?
Pokud je pro vás obyčejný Bentley Continental nevýrazný a potkáváte skoro to samé auto několikrát denně a navíc máte rádi luxusní jachty, řešením tohoto palčivého problému by mohla být limitovaná edice Galene.

Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na karoserii a podlaha kufru připomíná palubu luxusní jachty. Pod kapotou je sice „jen“ přeplňovaný osmiválec o výkonu 507 koní a točivém momentu 660 Nm, ale potenciální klientelu asi bude více zajímat, že si lze objednat speciální ruční kresbu od španělského ilustrátora Jaumeho Vilardella. Ten vám ji zhotoví na palubní desku před spolujezdcem. Cenu Bentley z pochopitelných důvodů neuvádí, tu stejně potenciální zákazník neřeší. S jeho sekretářem už pak automobilka finanční záležitosti nějak vyřeší. Klient se bude ale jistě zajímat o to, jestli z limitované edice třiceti kusů ještě nějaký zbyl právě na něj.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)