Bentley Continental GT Galene Edition: Máte rádi jachty?

Čtěte více: Auta
Vydáno: 22. 9. 2017  /   Aktualizováno: 22. 9. 2017
Bentley Continental GT Galene Edition: Máte rádi jachty?
Pokud je pro vás obyčejný Bentley Continental nevýrazný a potkáváte skoro to samé auto několikrát denně a navíc máte rádi luxusní jachty, řešením tohoto palčivého problému by mohla být limitovaná edice Galene.

Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na karoserii a podlaha kufru připomíná palubu luxusní jachty. Pod kapotou je sice „jen“ přeplňovaný osmiválec o výkonu 507 koní a točivém momentu 660 Nm, ale potenciální klientelu asi bude více zajímat, že si lze objednat speciální ruční kresbu od španělského ilustrátora Jaumeho Vilardella. Ten vám ji zhotoví na palubní desku před spolujezdcem. Cenu Bentley z pochopitelných důvodů neuvádí, tu stejně potenciální zákazník neřeší. S jeho sekretářem už pak automobilka finanční záležitosti nějak vyřeší. Klient se bude ale jistě zajímat o to, jestli z limitované edice třiceti kusů ještě nějaký zbyl právě na něj.

Tatra očima Františka Kardause
Auta
Nově objevené unikátní kreslené návrhy na plakáty automobilů Tatra, původní sádrový model Tatry a plakát od významného designéra a grafika Františka Kardause a mnoho dalšího nabídne Aukční dům Sýpka na své aukci v neděli 15.10. 2017 v 13.30 hod. v Topičově... (Pokračování...)
Auta
Ono to může v souvislosti s kompaktním hatchbackem segmentu B znít jako oxymóron, ale ne každý chce malé auto se základní výbavou. A Fiesta Vignale cílí především na movitější klientelu, která se spokojí s kompaktním autem a nepotřebuje si zvyšovat společenskou prestiž... (Pokračování...)
Auta
Ostrý Yaris je bezpochyby zpestřením trhu s malými hot hatchi, otázkou ovšem je, jak v nabité konkurenci obhájí velmi ambiciózní cenovku 850 000 korun. Pod kapotou ostrého Yarisu pracuje kompresorem přeplňovaná „jedna-osmička“ o výkonu 212 koní a točivém momentu 249 Nm (jsou to... (Pokračování...)
Auta
Slovíčko sériově je potřeba u Rolls-Royce Phantom brát trochu s rezervou, protože prakticky každé auto je kompletováno ručně vybraným týmem techniků a na zvláštní objednávku. Nicméně například platforma je pro všechny kusy shodná a stejně tak části karoserie. Takže se vlastně jedn... (Pokračování...)
Auta
Model RX se tak dočká sedmimístného provedení, které převezme stávající designové prvky a vlastně jen natáhne současné RX o pár centimetrů a přidá rozměrnější zadní okno, aby cestující ve třetí řadě neměli klaustrofobii. Lexus RX bude k dispozici ve verzi RX 350 s... (Pokračování...)
Auta
Audi RS 3 Sportback a Audi RS 3 Sedan stále používají přeplňovaný pětiválec 2.5 TFSI, ovšem vyladěný na rovných 400 koní a 480 Nm. Standardem je pohon všech kol a dvouspojková převodovka. Audi RS 3 Sportback začíná na částce 1 469 900 korun, RS 3 Sedan je o 42 000 Kč dražší. Stejn... (Pokračování...)