Ford Fiesta Vignale přichází na český trh

Čtěte více: Auta
Vydáno: 6. 10. 2017  /   Aktualizováno: 6. 10. 2017
Ford Fiesta Vignale přichází na český trh
Ford začal i u nás prodávat luxusní Fiestu Vignale.

Ono to může v souvislosti s kompaktním hatchbackem segmentu B znít jako oxymóron, ale ne každý chce malé auto se základní výbavou. A Fiesta Vignale cílí především na movitější klientelu, která se spokojí s kompaktním autem a nepotřebuje si zvyšovat společenskou prestiž například velkým luxusním SUV.

Ford Fiesta Vignale se liší originálními doplňky karoserie a má i rozšířenou výbavu. Zákazníci dostanou samočinnou klimatizaci, tempomat, zadní parkovací senzory, audiosystém s velkým 8" dotykovým displejem nebo bezklíčkový vstup do vozu a startování. Pro Vignale jsou vyhrazeny i unikátní příplatky včetně koženého čalounění se šestiúhelníkovým prošíváním, speciálních 18" kol nebo metalického laku Milano Grigio.

Ford Fiesta Vignale může mít pod kapotou dvě verze tříválcového motoru 1.0 EcoBoost. Ta slabší má výkon 125 koní a u třídveřového provedení začíná na ceně 443 990 korun. Silnější má výkon 140 koní a startuje na 458 990 Kč.

Tatra očima Františka Kardause
Auta
Nově objevené unikátní kreslené návrhy na plakáty automobilů Tatra, původní sádrový model Tatry a plakát od významného designéra a grafika Františka Kardause a mnoho dalšího nabídne Aukční dům Sýpka na své aukci v neděli 15.10. 2017 v 13.30 hod. v Topičově... (Pokračování...)
Auta
Ostrý Yaris je bezpochyby zpestřením trhu s malými hot hatchi, otázkou ovšem je, jak v nabité konkurenci obhájí velmi ambiciózní cenovku 850 000 korun. Pod kapotou ostrého Yarisu pracuje kompresorem přeplňovaná „jedna-osmička“ o výkonu 212 koní a točivém momentu 249 Nm (jsou to... (Pokračování...)
Auta
Slovíčko sériově je potřeba u Rolls-Royce Phantom brát trochu s rezervou, protože prakticky každé auto je kompletováno ručně vybraným týmem techniků a na zvláštní objednávku. Nicméně například platforma je pro všechny kusy shodná a stejně tak části karoserie. Takže se vlastně jedn... (Pokračování...)
Auta
Model RX se tak dočká sedmimístného provedení, které převezme stávající designové prvky a vlastně jen natáhne současné RX o pár centimetrů a přidá rozměrnější zadní okno, aby cestující ve třetí řadě neměli klaustrofobii. Lexus RX bude k dispozici ve verzi RX 350 s... (Pokračování...)
Auta
Audi RS 3 Sportback a Audi RS 3 Sedan stále používají přeplňovaný pětiválec 2.5 TFSI, ovšem vyladěný na rovných 400 koní a 480 Nm. Standardem je pohon všech kol a dvouspojková převodovka. Audi RS 3 Sportback začíná na částce 1 469 900 korun, RS 3 Sedan je o 42 000 Kč dražší. Stejn... (Pokračování...)
Auta
To, že Mercedes, Nissan a Renault spolupracují na vývoji a výrobě motorů a užitkových aut, asi víte. Mercedes-Benz třídy X se sice ve specifikaci pro evropský trh tváří jako stylový pick-up, ale je to především pracant. Vlastně je to klasický Nissan Navara, jen je na něm o něco více chromu. Trochu to... (Pokračování...)