Opel Insignia GSi: Rychlá verze Insignia

Čtěte více: Auta
Vydáno: 28. 9. 2017  /   Aktualizováno: 28. 9. 2017
Opel Insignia GSi: Rychlá verze Insignia
Nová Insignia dostala rychlou verzi. Budeme si ale muset vystačit jen s ní, OPC prý nebude!

Kdo si vzpomene na minulou generaci Insignie OPC, určitě si vybaví její přeplňovaný šestiválec o objemu 2,8 litru, výkon 325 koní, docela schopný pohon všech kol a poněkud zavalitou konstrukci. Nový Opel Insignia GSi bude představen na autosalonu ve Frankfurtu, ale vyloženě ostrá verze to není. Dokonce nemá ani šestiválec, ale jen dvoulitrový čtyřválec s parametry 260 koní a 400 Nm.

Pohon všech kol ale nejrychlejší Insignii zůstává, dokonce se jedná o systém prakticky totožný s tím ve Focusu RS. Opel ho samozřejmě nepřebírá od Fordu, má ale stejného externího dodavatele zadního diferenciálu. Od rychlé Insignie ovšem nečekejte, že bude mít driftovací režim. Dostanete ale adaptivní podvozek FlexRide, který je proti standardní Insignii snížen o 10 mm.

Opel Insignia GSi je ve srovnání s minulou generací OPC také o 160 kg lehčí, takže by onen pokles výkonu neměl být tolik cítit. Ve verzi GSi dostanete standardně i bohatou výbavu, která naznačuje, že se jedná především o komfortní, a nikoli vyhraněné sportovní auto. O tom svědčí mimo jiné i fakt, že Insignia GSi například nebude k dispozici v provedení s přímo řazenou převodovkou, ale pouze s osmistupňovým automatem.

Tatra očima Františka Kardause
Auta
Nově objevené unikátní kreslené návrhy na plakáty automobilů Tatra, původní sádrový model Tatry a plakát od významného designéra a grafika Františka Kardause a mnoho dalšího nabídne Aukční dům Sýpka na své aukci v neděli 15.10. 2017 v 13.30 hod. v Topičově... (Pokračování...)
Auta
Ono to může v souvislosti s kompaktním hatchbackem segmentu B znít jako oxymóron, ale ne každý chce malé auto se základní výbavou. A Fiesta Vignale cílí především na movitější klientelu, která se spokojí s kompaktním autem a nepotřebuje si zvyšovat společenskou prestiž... (Pokračování...)
Auta
Ostrý Yaris je bezpochyby zpestřením trhu s malými hot hatchi, otázkou ovšem je, jak v nabité konkurenci obhájí velmi ambiciózní cenovku 850 000 korun. Pod kapotou ostrého Yarisu pracuje kompresorem přeplňovaná „jedna-osmička“ o výkonu 212 koní a točivém momentu 249 Nm (jsou to... (Pokračování...)
Auta
Slovíčko sériově je potřeba u Rolls-Royce Phantom brát trochu s rezervou, protože prakticky každé auto je kompletováno ručně vybraným týmem techniků a na zvláštní objednávku. Nicméně například platforma je pro všechny kusy shodná a stejně tak části karoserie. Takže se vlastně jedn... (Pokračování...)
Auta
Model RX se tak dočká sedmimístného provedení, které převezme stávající designové prvky a vlastně jen natáhne současné RX o pár centimetrů a přidá rozměrnější zadní okno, aby cestující ve třetí řadě neměli klaustrofobii. Lexus RX bude k dispozici ve verzi RX 350 s... (Pokračování...)
Auta
Audi RS 3 Sportback a Audi RS 3 Sedan stále používají přeplňovaný pětiválec 2.5 TFSI, ovšem vyladěný na rovných 400 koní a 480 Nm. Standardem je pohon všech kol a dvouspojková převodovka. Audi RS 3 Sportback začíná na částce 1 469 900 korun, RS 3 Sedan je o 42 000 Kč dražší. Stejn... (Pokračování...)