Mercedes-Benz třídy X: V terénu umí

Čtěte více: Auta
Vydáno: 29. 9. 2017  /   Aktualizováno: 29. 9. 2017
Mercedes-Benz třídy X: V terénu umí
Nissan Navara se oblékl do značkového večerního obleku. V terénu ale pořád umí.

To, že Mercedes, Nissan a Renault spolupracují na vývoji a výrobě motorů a užitkových aut, asi víte. Mercedes-Benz třídy X se sice ve specifikaci pro evropský trh tváří jako stylový pick-up, ale je to především pracant. Vlastně je to klasický Nissan Navara, jen je na něm o něco více chromu. Trochu to vypadá, jako byste na obyčejné erární pracovní montérky našili logo Armani. Mercedes však tvrdí, že je jeho auto lepší, komfortnější a kvalitnější, snad aby obhájil očekávanou vyšší cenu. V Německu ceny začínají v přepočtu lehce nad milionem korun.

Standardní verze Mercedesu třídy X mají čtyřválcový diesel naladěný na 163 nebo 190 koní. Nechybí ale ani šestiválec o výkonu 258 koní. Pohon všech kol je připojitelný, je tu samozřejmě i uzávěrka diferenciálu nebo redukce. V terénu se tedy Mercedes třídy X neztratí. Na korbě tenhle pick-up uveze až 1100 kg a dokonce může táhnout 3500 kg těžký přívěs.

Na některých trzích bude prodávána i verze se zážehovým motorem a pohonem zadních kol, ta ale u nás nebude. Stejně tak zřejmě jen sporadicky potkáme pracovní verzi bez klimatizace a na plechových kolech. Mercedes tohle auto prezentuje jako stylový off-road, takže očekává prodeje spíše vyšňořených verzí. Katalog příplatků jsme ještě neviděli, ale abyste v Pařížské ulici vypadali opravdu drsně, bude to chtít přikoupit aspoň bahno ve spreji.

Tatra očima Františka Kardause
Auta
Nově objevené unikátní kreslené návrhy na plakáty automobilů Tatra, původní sádrový model Tatry a plakát od významného designéra a grafika Františka Kardause a mnoho dalšího nabídne Aukční dům Sýpka na své aukci v neděli 15.10. 2017 v 13.30 hod. v Topičově... (Pokračování...)
Auta
Ono to může v souvislosti s kompaktním hatchbackem segmentu B znít jako oxymóron, ale ne každý chce malé auto se základní výbavou. A Fiesta Vignale cílí především na movitější klientelu, která se spokojí s kompaktním autem a nepotřebuje si zvyšovat společenskou prestiž... (Pokračování...)
Auta
Ostrý Yaris je bezpochyby zpestřením trhu s malými hot hatchi, otázkou ovšem je, jak v nabité konkurenci obhájí velmi ambiciózní cenovku 850 000 korun. Pod kapotou ostrého Yarisu pracuje kompresorem přeplňovaná „jedna-osmička“ o výkonu 212 koní a točivém momentu 249 Nm (jsou to... (Pokračování...)
Auta
Slovíčko sériově je potřeba u Rolls-Royce Phantom brát trochu s rezervou, protože prakticky každé auto je kompletováno ručně vybraným týmem techniků a na zvláštní objednávku. Nicméně například platforma je pro všechny kusy shodná a stejně tak části karoserie. Takže se vlastně jedn... (Pokračování...)
Auta
Model RX se tak dočká sedmimístného provedení, které převezme stávající designové prvky a vlastně jen natáhne současné RX o pár centimetrů a přidá rozměrnější zadní okno, aby cestující ve třetí řadě neměli klaustrofobii. Lexus RX bude k dispozici ve verzi RX 350 s... (Pokračování...)
Auta
Audi RS 3 Sportback a Audi RS 3 Sedan stále používají přeplňovaný pětiválec 2.5 TFSI, ovšem vyladěný na rovných 400 koní a 480 Nm. Standardem je pohon všech kol a dvouspojková převodovka. Audi RS 3 Sportback začíná na částce 1 469 900 korun, RS 3 Sedan je o 42 000 Kč dražší. Stejn... (Pokračování...)