Auta bez duše a auta s duší...

Čtěte více: Blogy
Vydáno: 20. 9. 2011  /   Aktualizováno: 20. 9. 2011
Auta bez duše a auta s duší...

Nedá mi to a musím vám poslat příspěvek na věčné téma staré vs. nové, nebo, chcete-li, auta bez duše a auta s duší... 

Víte, já auta opravuji a upravuji a jelikož mám „bohaté“ zákazníky můžu říct, že se svezu ve všech kategorií aut, plejáda je od Fábie HTP a největší úlovek je GT 2,0 O co mi ale hlavně jde... Nechápu jednu věc a to je odsuzování „bojování“ auta s řidičem. Nevím jestli je to jen můj názor, ale mě se líbí, když jde z auta strach. Abych to popsal přesněji - již v několika článcích jsem si mohl přečíst stížnosti na téma tahání volantu při akceleraci atd., ale co je za zábavu šlápnout na plyn a užívat si sterilní akceleraci? Já bych řekl že nic moc zábava, já mám rád když sešlápnu plyn a auto musim řídit a kočírovat výkon tak, aby mě nepověsilo na první strom. V mém okolí je hodně Audi, všechno čtyřkolky přes 300 koní a můžu říct, že nudnější auta neznám. A to samé můžu říct i o Porsche Cayenne co má 550 koní - člověk sešlápne plyn a auto vystřelí 100, 150, 200 km/h... a ve dvoustovce je to pocitově jak devadesát v Octávii. Řízení má být o zábavě a když majitel takového auta se mnou řeší jak to lítá a sedí v zatáčkách, a že je s takovým autem zábava, tak nasednem do mého vozu který váží 900 kg a má 300 PS na předních kolech :-) A vyrazíme na projížďku, první kopec, pár zatáček a podlaha u spolujezdce je pěkně prošláplá... :-)
Chci říct že nová auta mají výhody-bezpečnost,spotřeba atd., ale jen malé procento z nich má duši,auto musí bavit a dělat radost, řekl bych, že se blíží doba kdy auto bude vysavač s bednou vodíku a bude sloužit k dopravě z bodu A do bodu B.

Autor: 
Ludvík G.
Blogy
Na večerní party nenechal odhalený vůz nikoho na pochybách, že se jedná o převratný model v mnoha směrech, vyplňující místo mezi Range Roverem Evoque a Range Roverem Sport. Značka Land Rover tak zacílila na nový segment zákazníků. Základní cena vozu startuje na 1 559 569,- Kč. Přestože... (Pokračování...)
Blogy
Podtitulem letošních Legend je italský design, co konkrétně od toho mají návštěvníci čekat? Chystáme prezentaci pěti hlavních italských designerských studií a jejich prací, abychom návštěvníkům ukázali, která auta pro které automobilky připravila. Např... (Pokračování...)
Blogy
Samolepkou TESTOVÁNO PRO SPEED jsou nyní označeni naši testovací jezdci. Vyfoťte některého z nich v akci, fotku nahrajte do komentářů na Facebooku Speedu a my nejlepší fotografii odměníme volným voucherem do kina pro dva. (Pokračování...)
Blogy
Blogy
Jak statistiky celý rok naznačovaly, nejsilnějšími třemi značkami českého trhu za uplynulých 12 měsíců jsou Škoda, Hyundai a Volkswagen. Dle údajů společnosti Médea Research prodala Škoda 78 765 vozů, za ní následují Hyundai s 20 496 vozy a Volkswagen, kterému se podařilo prodat 16 982 vozů. Na dal... (Pokračování...)
Hyundai
Blogy
Stačí jen, abyste vytvořili maximálně 3 minuty dlouhý klip zaměřený na přednosti vozů Hyundai, vyplnili soutěžní formulář a pak už jen doufali, že se váš příspěvek bude líbit porotě. Důležitá je nejen kvalita recenze, ale také originalita. Přihlásit do soutěže můžete i více příspěvků, abyste... (Pokračování...)