Vánoční příběh

Čtěte více: Blogy
Vydáno: 11. 5. 2012  /   Aktualizováno: 11. 5. 2012
Vánoční příběh
Venku je sice (skoro) léto, ale nějak máme pocit, že je čas na trochu sentimentu...

Tenhle příběh jsem vyslechl asi před půl rokem, ale šetřil jsem si ho na Vánoce. Je to totiž vánoční příběh. A jakkoliv se může zdát neuvěřitelný, tak se opravdu stal. Nemusel jsem s ním dělat nic víc, než ho přepsat...

„To že jsme tady spolu je jasný důkaz, že stejně jako ty, tak i já miluju auta. Když jsem v roce 1984 zdrhnul do Ameriky, měl jsem hlavu plnou ideálů jak je budu opravovat a přitom stavět hotrody a jak si postavím motorku a projedu s ní celou Ameriku po Route 66. Jenže nakonec jsem skončil jako taxikář, taky jsem makal na stavbě a pak začal dělat kulisy k filmu. Jenže se to trochu zvrhlo a během dvou let jsem měl takovou menší stavební firmu a makal jsem v ní každý den jako barevnej. To už jsem byl na Floridě. A auta? Občas jsem si koupil nějakej časopis, fotil všechno co se mi líbilo a říkal jsem si, že časem se na to vykašlu a zpomalím. Jezdil jsem ve starý dodávce a pak jsem si koupil shnilej a vlastně naproto příšernej Mercedes SL s tím že ho postupně budu dávat dohromady, ale je vám asi jasné, jak to dopadlo. Tedy mělo dopadnout...
Protože jednou když jsem jsem jel z práce, v protisměru projelo to nejkrásnější auto co jsem kdy viděl - Porsche 356 Speedster v závodní úpravě! A protože jsem ho nestihl vyfotit, tak jsem se otočil a vyrazil za ním! Řídil ho asi pětasedmdesátiletý chlapík, moc fajn, prokecali jsme o autech snad dvě hodiny no a domluvili se, že se potkáme zase o víkendu. Potkali. Byl smutný z mého Mercedesu a donutil mě s ním něco začít dělat. A ukázal mi další tři Speedstery co měl v garáži. A taky pár dalších aut, samý hezký kousky, ne žádný supervzácný exempláře, ale spíš auta s příběhem. Musím říct, že jsme se docela skamarádili, vídali jsme se tak jednou týdně a vlastně jsme mluvili jen o autech. Pomohl jsem mu udělat pár věcí na domě a on mě zase pomohl s mým Mercedesem. A taky mi nechal řídit Speedstera, což bylo úplně nejvíc.
Jednou jsem přijel k němu domů a nepřišel mi úplně ve formě. Když jsme se večer loučili, tak řekl, že má pro mě malý dárek. A vzal mi do garáže a tam mi dal klíčky od toho závodního Porsche... Byl to smutný příběh. Jeho tři děti se u něj den předtím sešli a tlačili na něj ať všechna ta auta prodá, protože peníze jsou lepší. A on cítil, že už mu moc dní nezbývá. Měl jsem z toho strašně smíšené pocity, ale vysvětlil mi podstatu. Nejde o peníze, jde o to auto. Zemřel asi o čtyři měsíce později... Závodního Speedstera mám dodnes, stejně jako Mercedes SL. A ani jedno z nich neprodám. Nikdy. Moje dcera se k nim taky moc nemá, tak uvidíme co vnuk. Pořád ale existuje jedno řešení - dát ho někomu kdo si ho zaslouží.“

Jan Červenka

Blogy
Na večerní party nenechal odhalený vůz nikoho na pochybách, že se jedná o převratný model v mnoha směrech, vyplňující místo mezi Range Roverem Evoque a Range Roverem Sport. Značka Land Rover tak zacílila na nový segment zákazníků. Základní cena vozu startuje na 1 559 569,- Kč. Přestože... (Pokračování...)
Blogy
Podtitulem letošních Legend je italský design, co konkrétně od toho mají návštěvníci čekat? Chystáme prezentaci pěti hlavních italských designerských studií a jejich prací, abychom návštěvníkům ukázali, která auta pro které automobilky připravila. Např... (Pokračování...)
Blogy
Samolepkou TESTOVÁNO PRO SPEED jsou nyní označeni naši testovací jezdci. Vyfoťte některého z nich v akci, fotku nahrajte do komentářů na Facebooku Speedu a my nejlepší fotografii odměníme volným voucherem do kina pro dva. (Pokračování...)
Blogy
Blogy
Jak statistiky celý rok naznačovaly, nejsilnějšími třemi značkami českého trhu za uplynulých 12 měsíců jsou Škoda, Hyundai a Volkswagen. Dle údajů společnosti Médea Research prodala Škoda 78 765 vozů, za ní následují Hyundai s 20 496 vozy a Volkswagen, kterému se podařilo prodat 16 982 vozů. Na dal... (Pokračování...)
Hyundai
Blogy
Stačí jen, abyste vytvořili maximálně 3 minuty dlouhý klip zaměřený na přednosti vozů Hyundai, vyplnili soutěžní formulář a pak už jen doufali, že se váš příspěvek bude líbit porotě. Důležitá je nejen kvalita recenze, ale také originalita. Přihlásit do soutěže můžete i více příspěvků, abyste... (Pokračování...)