Nechte se inspirovat!

Čtěte více: Blogy
Vydáno: 14. 2. 2011  /   Aktualizováno: 16. 7. 2011
Nechte se inspirovat!

Zuřila ekonomická krize, automobilky škrtaly výdaje, jejich dodavatelé propouštěli a omezovali výrobu, všichni šetřili každou korunu. Horacio Pagani si ale vždycky dělal věci po svém. A tak v tomto složitém období horečně dodělával nástupce Zondy, auta, které šokovalo svět v roce 1999. Pracoval na něm už od roku 2003 a vzpomeňte si mezi tím na všechny všechny ty Zondy F a Zondy R, jimiž šokoval automobilový svět. Vydělané peníze okamžitě investoval do dalšího vývoje Huayry, úplně posedlý dokonalostí každého detailu. Je neuvěřitelné, co tento Argentinec dokázal, a stejně neuvěřitelná jsou i jeho auta.
Jenže Pagani nebyl jediný, kdo prostě nezalehl na matrace. Několik hráčů vědělo, že po období krize přichází růst a že si lidé budou chtít udělat radost. Takže se kromě Pagani Huayra představuje puristický Noble M600, který sice má 650 koní a 820 Nm, ale chybí mu i ABS, natož ESP, má jen vypínatelnou kontrolu trakce. Správně, tohle bude určitě nejděsivější supersport letošního roku, auto jen pro ty nejlepší řidiče.
A pak je tady čerstvě ještě Ferrari FF, jež vyrazilo dech všem fanouškům i odpůrcům značky bez rozdílu – a pravda je taková, že se jim nikdo nemůže divit, protože s dvanáctiválcovou čtyřkolkou, co má velký kufr a uveze čtyři lidi, nepočítal opravdu nikdo.
Tato tři auta sama o sobě jsou důkazem, že nemá smysl složit karty. A ve skutečnosti je jich daleko víc, jen tady nemám prostor, abych je všechny vypisoval, protože to bych pak nemohl napsat to hlavní…
Chce to hlavu vzhůru, narovnat záda a nebát se šlápnout na plyn. Poslední dobou jako kdyby spousta lidí kolem mě vyřadila na neutrál. Ještě před dvěma lety zářili nadšením, když mluvili o autech, a teď si stěžují, i když vlastně nemají na co. Místo nového výfuku si koupí raději novou televizi, pneumatiky jim najednou připadají moc drahé, a když má auto spotřebu přes deset litrů, říkají, že to není zodpovědné vůči dětem. Krize? Ta ekonomická už je snad za námi, takže teď už vyřešit krizi vlastní. Věřím, že takový Horacio Pagani by to nikdy nevzdal. Vezměte si z něj příklad, nechte se inspirovat!

Blogy
Na večerní party nenechal odhalený vůz nikoho na pochybách, že se jedná o převratný model v mnoha směrech, vyplňující místo mezi Range Roverem Evoque a Range Roverem Sport. Značka Land Rover tak zacílila na nový segment zákazníků. Základní cena vozu startuje na 1 559 569,- Kč. Přestože... (Pokračování...)
Blogy
Podtitulem letošních Legend je italský design, co konkrétně od toho mají návštěvníci čekat? Chystáme prezentaci pěti hlavních italských designerských studií a jejich prací, abychom návštěvníkům ukázali, která auta pro které automobilky připravila. Např... (Pokračování...)
Blogy
Samolepkou TESTOVÁNO PRO SPEED jsou nyní označeni naši testovací jezdci. Vyfoťte některého z nich v akci, fotku nahrajte do komentářů na Facebooku Speedu a my nejlepší fotografii odměníme volným voucherem do kina pro dva. (Pokračování...)
Blogy
Blogy
Jak statistiky celý rok naznačovaly, nejsilnějšími třemi značkami českého trhu za uplynulých 12 měsíců jsou Škoda, Hyundai a Volkswagen. Dle údajů společnosti Médea Research prodala Škoda 78 765 vozů, za ní následují Hyundai s 20 496 vozy a Volkswagen, kterému se podařilo prodat 16 982 vozů. Na dal... (Pokračování...)
Hyundai
Blogy
Stačí jen, abyste vytvořili maximálně 3 minuty dlouhý klip zaměřený na přednosti vozů Hyundai, vyplnili soutěžní formulář a pak už jen doufali, že se váš příspěvek bude líbit porotě. Důležitá je nejen kvalita recenze, ale také originalita. Přihlásit do soutěže můžete i více příspěvků, abyste... (Pokračování...)