Bahno a svaly

Čtěte více: Blogy
Vydáno: 15. 2. 2011  /   Aktualizováno: 16. 7. 2011
Bahno a svaly

Nejde o rychlost. To jste už slyšeli mnohokrát. Jenže zábavu za volantem si každý představuje jinak. Chcete se cítit jako žáček a nechat se pořádně vyškolit? Fajn, není problém. Staré 911, M3, ale i Peugeot 205 GTi… S tímhle výčtem bychom tu byli do rána. Nebo chcete raději zajíždět super časy s prstem v nose? Pak skvěle poslouží takové Audi TT RS. Ale co když vám vážně o rychlost nejde a užijete si adrenalin i při tachometrových 10 km/h? Spoustu adrenalinu. V moři bahna. Svaly, chla­pi v kombinézách a pořádné navijáky na kapotě.
První květnový víkend jsem se byla podívat na letos už v pořadí třetí závod série off-road trial nedaleko vesnice Bratronice. Ideální prostředí, řeknu vám. Bývalá raketová základna tu chvíli po revoluci zela prázdnotou, teď si sem skupinka nadšenců z vesnice občas dojede zajezdit a umožňují tu pořádání závodů MČR off-road trial.
Závody, kterých se ročně koná sedm po celé republice, ÚAMK pořád oficiálně neuznává, ačkoli pořadatelé striktně dodržují evropská pravidla pro obdobné závody čtyřkolek, ale to téhle partě vůbec nevadí.
Sice stále nemám jasno v tom, kolik trestných bodů jezdec dostane za to, že při průjezdu brankami jednu trefil nebo porazil, a nepamatuji se, jaká barva na brance platí pro kterou kategorii, ale co na tom. Mně se stačí na to koukat. Na fotkách nikdy není tak dobře vidět, jak ostrá stoupání a bagry vyhloubené krátery tu tyhle zabahněné čtyřkolky zdolávají a jaká atmosféra tu panuje. Hodí někdo svoje auto na budku? Není problém, hned přiskočí ostatní jezdci a společnými silami zase auto vrátí na kola. Bahno stříká, a když se náhodou někomu podaří v jámě zalité hnědou tekutinou svůj stroj utopit, přispěchá hned safety car – Lada Niva s navijákem.
Kategorií je pět. Najdete tu úplné sériovky a originální auta (Defendery 90, Mercedesy třídy G nebo i Land Cruisery) až po úplné prototypy. Není náhoda, že hodně chlapíků, kteří tomuto koníčku propadli, jsou povoláním automechanici a o volnu si doma staví nebo reparují vlastní techniku.
Jestli je něco typickým příkladem mužského světa, je to právě tohle. Boj se železem, žádná navoněná zábava. Viděla jsem jen dvě holky-spolujezdkyně. Za volantem ale ani jedinou. Nejlepší ale na konec. Tenhle vojenský prostor je přístupný a kdokoli chce, může si sem zajet se svým vozem a vyzkoušet jeho limity. A svoje samozřejmě. Až si sem pojedu v holínkách hrát na chlapa, chtělo by to k tomu pro jistotu vzít i tu Nivu.

Blogy
Na večerní party nenechal odhalený vůz nikoho na pochybách, že se jedná o převratný model v mnoha směrech, vyplňující místo mezi Range Roverem Evoque a Range Roverem Sport. Značka Land Rover tak zacílila na nový segment zákazníků. Základní cena vozu startuje na 1 559 569,- Kč. Přestože... (Pokračování...)
Blogy
Podtitulem letošních Legend je italský design, co konkrétně od toho mají návštěvníci čekat? Chystáme prezentaci pěti hlavních italských designerských studií a jejich prací, abychom návštěvníkům ukázali, která auta pro které automobilky připravila. Např... (Pokračování...)
Blogy
Samolepkou TESTOVÁNO PRO SPEED jsou nyní označeni naši testovací jezdci. Vyfoťte některého z nich v akci, fotku nahrajte do komentářů na Facebooku Speedu a my nejlepší fotografii odměníme volným voucherem do kina pro dva. (Pokračování...)
Blogy
Blogy
Jak statistiky celý rok naznačovaly, nejsilnějšími třemi značkami českého trhu za uplynulých 12 měsíců jsou Škoda, Hyundai a Volkswagen. Dle údajů společnosti Médea Research prodala Škoda 78 765 vozů, za ní následují Hyundai s 20 496 vozy a Volkswagen, kterému se podařilo prodat 16 982 vozů. Na dal... (Pokračování...)
Hyundai
Blogy
Stačí jen, abyste vytvořili maximálně 3 minuty dlouhý klip zaměřený na přednosti vozů Hyundai, vyplnili soutěžní formulář a pak už jen doufali, že se váš příspěvek bude líbit porotě. Důležitá je nejen kvalita recenze, ale také originalita. Přihlásit do soutěže můžete i více příspěvků, abyste... (Pokračování...)