Povídali jsme s Luborem Kosem o motoristické slavnosti Legendy

Čtěte více: Blogy
Vydáno: 6. 6. 2017  /   Aktualizováno: 6. 6. 2017
Povídali jsme s Luborem Kosem o motoristické slavnosti Legendy
V pořadí čtvrtý ročník motoristické slavnosti Legendy je doslova za dveřmi, a proto jsme se potkali s jejich zakladatelem Luborem Kosem, abychom si popovídali o tom, na co se letos můžeme na Legendách těšit.

Podtitulem letošních Legend je italský design, co konkrétně od toho mají návštěvníci čekat?
Chystáme prezentaci pěti hlavních italských designerských studií a jejich prací, abychom návštěvníkům ukázali, která auta pro které automobilky připravila. Například, že Giorgetto Giuguiaro a jeho studio Italdesign navrhli první generaci VW Golf. Bude to taková příjemná linka, která se potáhne celou výstavou. Nejenže na hlavní louce bude přehlídka tvorby jednotlivých studií, ale zároveň i v dalších expozicích budou označena auta, pod nimiž jsou podepsáni italští designéři.

Na co dalšího bys návštěvníky nalákal?
Vedle italského designu bude jedním z hlavních témat Legend 50 let AMG. Bude vystaven minimálně jeden zásadní stroj z dílen AMG charakterizující jednotlivé dekády, začínat to bude „Rudou sviní“ a končit českou premiérou Mercedesu-AMG GT C Roadster. Kia v české premiéře vystaví svůj sportovní sedan Stinger, Ford představí novou Fiestu atd. Novinek bude opravdu hodně.

Letos slaví také Ferrari, a to 70 let od svého založení. Navíc hlavní téma Legend je italský design – to se přímo nabízí...
Ferrari bude na hlavní louce a v jeho expozici bude několik zajímavých kusů. Stačí zmínit Ferrari 599 GTO, F12tdf a několik historických vozů.

Co nějaké lahůdky dalších značek, bude nějaký exot?
Podařilo se nám od českého majitele zajistit Pagani Huayra! Díky Porsche Inter Auto bude vystaveno Lamborghini Centenario a vedle Centenaria bude stát i Miura, takže návštěvníci uvidí vedle sebe nejstarší a nejnovější supersport od Lamborghini.

Co nabídnou Legendy těm, co jsou nasáklí závodním benzínem?
Ani letos nebudou chybět ukázkové jízdy na zhruba 1,5 km dlouhé exhibiční trati, která bude zabezpečena jako rychlostní zkouška rallye. Pozváni jsou všichni čeští účastníci letošního Dakaru a většina z nich přislíbila účast. Z českých reprezentantů je už jistý Honza Černý, loňský vicemistr České republiky v rallye. Petr Žáček přiveze své Audi quattro S1 a to zdaleka není vše. Myslím, že bude na co koukat.

Co doprovodný program? Přece jen jsou Legendy velkou akcí a projít celý areál zabere celý den. Budou se mít děti kde vydovádět, případně remcající a partnerky kde odpočinout?
Bude rozšířena tzv. těžká louka, což je místo, kde je vystavena hasičská, policejní a záchranářská technika, nově se Legend zúčastní i Dopravní podnik hlavního města Prahy, takže budou i autobusy. Zásadně jsme rozšířili dětskou zónu, povýšili jsme catering na takovou úroveň, že si můžeme říci, že se v rámci Legend odehraje takový malý food festival. Bude aktivní off-road zóna, ukázky motokrosu, zóna minitanků, přes webové stránky www.legendy.cz je možné poptat taxi jízdy například s Honzou Černým ve Fabii R5, s Petrem Žáčkem v Audi nebo v závodním Trabantu. A další rozsáhlá zóna bude věnována expozici k 50. výročí vzniku BESIPu.

Máš i něco pro hračičky?
Rozšířili jsme aplikaci pro mobilní zařízení, která je volně ke stažení na Apple Storu a Google Play, a v ní má návštěvník přehled o všech novinkách, ví, co kdy kde bude, a zároveň je v aplikaci okolo stovky exponátů s detailním popisem a ty si bude moci vyhledávat podle čísla exponátu.

Děkuji za rozhovor!

Blogy
Na večerní party nenechal odhalený vůz nikoho na pochybách, že se jedná o převratný model v mnoha směrech, vyplňující místo mezi Range Roverem Evoque a Range Roverem Sport. Značka Land Rover tak zacílila na nový segment zákazníků. Základní cena vozu startuje na 1 559 569,- Kč. Přestože... (Pokračování...)
Blogy
Samolepkou TESTOVÁNO PRO SPEED jsou nyní označeni naši testovací jezdci. Vyfoťte některého z nich v akci, fotku nahrajte do komentářů na Facebooku Speedu a my nejlepší fotografii odměníme volným voucherem do kina pro dva. (Pokračování...)
Blogy
Blogy
Jak statistiky celý rok naznačovaly, nejsilnějšími třemi značkami českého trhu za uplynulých 12 měsíců jsou Škoda, Hyundai a Volkswagen. Dle údajů společnosti Médea Research prodala Škoda 78 765 vozů, za ní následují Hyundai s 20 496 vozy a Volkswagen, kterému se podařilo prodat 16 982 vozů. Na dal... (Pokračování...)
Hyundai
Blogy
Stačí jen, abyste vytvořili maximálně 3 minuty dlouhý klip zaměřený na přednosti vozů Hyundai, vyplnili soutěžní formulář a pak už jen doufali, že se váš příspěvek bude líbit porotě. Důležitá je nejen kvalita recenze, ale také originalita. Přihlásit do soutěže můžete i více příspěvků, abyste... (Pokračování...)
Blogy
LEGENDY, to nejsou jen rychlé stroje, ale také lidé kolem nich. Osobnosti, bez nichž by motorsport nic neznamenal...  Tomáš Enge moc představovat nepotřebuje, ostatně jako jediný Čech opravdu závodil v královské Formuli 1 a národní prvenství si připsal též v seriálech F3000 či americk... (Pokračování...)