Range Rover Velar se ukázal vůbec poprvé v Brně

Čtěte více: Blogy
Vydáno: 8. 6. 2017  /   Aktualizováno: 12. 6. 2017
Range Rover Velar se ukázal vůbec poprvé v Brně
Společnost CARTec motor představila v Brně v pátek 2.6. nejočekávanější model poslední doby, nový Range Rover Velar, prémiové značky Land Rover.

Na večerní party nenechal odhalený vůz nikoho na pochybách, že se jedná o převratný model v mnoha směrech, vyplňující místo mezi Range Roverem Evoque a Range Roverem Sport. Značka Land Rover tak zacílila na nový segment zákazníků. Základní cena vozu startuje na 1 559 569,- Kč.

Přestože Velar přináší výraznou změnu DNA značky, na první pohled je patrné, že jde o Range Rover. Toto středně velké luxusní SUV má velmi prostorný interiér se zavazadlovým prostorem o objemu 673 litrů, největším v dané třídě, který se ale vyrovná i některým vozidlům z vyššího segmentu. Při zcela sklopených zadních sedadlech nabízí Velar až 1 731 litrů prostoru. Díky příplatkovému ovládání dveří zavazadlového prostoru gestem je nakládání objemných nebo těžkých předmětů snazší a pohodlnější.

Značka Land Rover má bohaté zkušenosti s lehkou hliníkovou konstrukcí a to se promítlo i do čistého a jednoduchého designu vozu. Zapuštěné výsuvné kliky dveří, které jsou u Range Roveru použity úplně poprvé, se rychle vysunou při odemknutí dveří dálkovým ovládáním nebo po stisknutí nenápadného tlačítka v klice. Při otevírání dveří se pak plynule vyklopí směrem vpřed. Při zamknutí vozidla nebo překročení rychlosti osm km/h se zasunou zpět do dveří.

Na výběr mají zákazníci z několika úprav designu karoserie, která je k dispozici ve 13 barevných odstínech. K dispozici je také osm výrazných designů kol o velikosti od 18palců do 22palců, a to ve čtyřech různých barevných provedeních.

Kromě nejnovějších technologií značka Range Rover klade důraz i na luxusní materiály, propracované detaily a kultivovanost. „Interiér Velaru je doslova oázou klidu. Kombinuje velký prostor s vybranými materiály a povrchy, precizním zpracováním a detaily, například ovládacími prvky, které, pokud je právě nepoužíváte, zůstávají skryté,“ řekl Gerry McGovern, Chief Design Officer Land Rover.

Inovativní technologií, která usnadňuje život, je Activity Key. Jde o vodotěsný, nárazuvzdorný náramek s integrovaným transpondérem. Ten zákazníkům umožňuje věnovat se sportovním aktivitám, aniž by u sebe museli mít standardní klíč. Když přiložíte náramek Activity Key ke znaku Land Rover na dveřích zavazadlového prostoru, současně zamknete vozidlo a deaktivujete všechny klíče ponechané ve voze. Můžete je tak bez obav nechat uvnitř a vychutnávat si aktivní životní styl. Náramek Activity Key neobsahuje baterii, takže si nemusíte lámat hlavu s její výměnou.

Podrobnější informace naleznete na www.landrover-brno.cz.

PR článek

Blogy
Podtitulem letošních Legend je italský design, co konkrétně od toho mají návštěvníci čekat? Chystáme prezentaci pěti hlavních italských designerských studií a jejich prací, abychom návštěvníkům ukázali, která auta pro které automobilky připravila. Např... (Pokračování...)
Blogy
Samolepkou TESTOVÁNO PRO SPEED jsou nyní označeni naši testovací jezdci. Vyfoťte některého z nich v akci, fotku nahrajte do komentářů na Facebooku Speedu a my nejlepší fotografii odměníme volným voucherem do kina pro dva. (Pokračování...)
Blogy
Blogy
Jak statistiky celý rok naznačovaly, nejsilnějšími třemi značkami českého trhu za uplynulých 12 měsíců jsou Škoda, Hyundai a Volkswagen. Dle údajů společnosti Médea Research prodala Škoda 78 765 vozů, za ní následují Hyundai s 20 496 vozy a Volkswagen, kterému se podařilo prodat 16 982 vozů. Na dal... (Pokračování...)
Hyundai
Blogy
Stačí jen, abyste vytvořili maximálně 3 minuty dlouhý klip zaměřený na přednosti vozů Hyundai, vyplnili soutěžní formulář a pak už jen doufali, že se váš příspěvek bude líbit porotě. Důležitá je nejen kvalita recenze, ale také originalita. Přihlásit do soutěže můžete i více příspěvků, abyste... (Pokračování...)
Blogy
LEGENDY, to nejsou jen rychlé stroje, ale také lidé kolem nich. Osobnosti, bez nichž by motorsport nic neznamenal...  Tomáš Enge moc představovat nepotřebuje, ostatně jako jediný Čech opravdu závodil v královské Formuli 1 a národní prvenství si připsal též v seriálech F3000 či americk... (Pokračování...)