Poslední supervzácný Gullwing z 29 kusové série byl objeven ve stodole pod hromadou krabic!

Mercedes-Benz 300 SL Gullwing
Čtěte více: Auta
Vydáno: 20. 10. 2011  /   Aktualizováno: 21. 10. 2011
Poslední supervzácný Gullwing z 29 kusové série byl objeven ve stodole pod hromadou krabic!
Na tohle musíte buď mít strašnou kliku, nebo tomu věnujete všechno. V tomhle případě je za bé správně...
Čtěte více: Mercedes, gullwing, renovace

Jméno Rudi Koniczek nemusíte lidem co se zajímají o historické Mercedesy nijak zvlášť představovat. Pro ty ostatní - je to německý emigrant, který se v roce 1953 objevil ve Victorii v Britské Kolumbii společně se svými rodiči. Koniczek pracoval pro Mercedes-Benz v Torontu, pak se začal víc věnovat renovaci starých modelů s trojcípou hvězdou a nakonec založil specializovanou firmu, jejíž práce je maximálně ceněná. Možná by vám mohlo stačit, že renovuje i auta pro muzeum Mercedesu ve Stuttgartu...
Podobné je to i s Mercedesem 300 SL Gullwing. Ikonický sporťák se vyráběl v letech 1955- 1963, byl to nejrychlejší vůz své doby a patří mezi vyhledávané a vzácné veterány. Ale pozor! V roce 1955 automobilka vyrobila sérii devětadvaceti aut s označením Competiotion Special, které měly ručně vyklepávanou karoserii z hliníku, okna z plexiskla, látkové sedačky, snížený podvozek, speciální odlehčená kola a silnější brzdy.
A právě Koniczek restauroval dvě auta z téhle minisérie (kusy s číslem 1 a 6) a při té příležitosti dal dohromady osudy 28 aut. Jedno ale chybělo...
Rudi Koniczek to auto hledal přes dvacet let. A nakonec ho našel v Santa Monice Kalifornii v garáži pod hromadou krabic. Před čtyřicet lety ho tam zaparkoval jeho původní majitel Tom Welmers, který tohle auto dostal jako dárek za promoci od svých rodičů. Jezdil s ním až do počátku sedmdesátých let kdy se mu rozbila převodovka a ona nebyl schopen ji sám opravit. A tak auto uložil do garáže...   
Dnes osmdesátiletý majitel nechal Konizcka aby auto doslova vydoloval a ten vzpomíná na to, jak po objevení auta vzal do ruky magnet a vyzkoušel, jestli má auto opravdu hliníkovou karoserii. Mělo. Koniczek auto získal za dva a půl milionu dolarů a pod příslibem, že ho zrenovuje do originálního stavu z roku 1955. Pro něj to jistě nebude žádný problém.
Krásná práce! 

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Riskli byste si tohle? To snad ani nevypadá jako nějaká dálnice, ale silnice první třídy (a to při...
Tyto fotky by mohly pořádně zamíchat vašimi představami o tom, která auta jsou bezpečná. Řidoč tohoto...
Jednoduchá a názorná ukázka je lepší, než důkladná technická prezentace. Tito...
Všichni ví, že staré Mercedesy W123 alias Piána jsou postavené stejně bytelně, jako protiatomový...
Brabus GL B63S - 700 Widestar
Brabus GL B63S
Brabus si pro frankfurtský autosalon připravil premiéru kitu nazvaného B63S - 700 Widestar, který nabí...
Zaměřili se hlavně na odlehčení turbodmychadel. Ta se nyní rychleji točí a nárůst plnícího tlaku...
Lewis Hamilton má "práce" nad hlavu, ale nezabránilo mu to v tom, aby přijal nabídku Mercedesu na...