Unikátní příležitost: sotva zajeté Lamborghini Countach na prodej!

Lamborghini Countach 5000 QV
Čtěte více: Auta
Vydáno: 16. 12. 2011  /   Aktualizováno: 16. 12. 2011
Unikátní příležitost: sotva zajeté Lamborghini Countach na prodej!
Na serveru eBay se občas objeví zajímavé věci...

Tahle jedinečná šance se už nejspíš nebude opakovat. Na internetovém aukčním serveru eBay je nabízeno toto Lamborghini Countach 5000 QV z roku 1987, které má najeto jen 1979 kilometrů! Podle fotografií dodnes vypadá jak nové.

Jde o verzi Quattrovalvole, kterou Lamborghini v roce 1985 zareagovalo na Ferrari Testarossa. V Santa Agatě zvětšili dvanáctiválec na objem 5,2 litru, osadili jej čtyřventilovým rozvodem a dostali z něj tehdy bezkonkurenční výkon 455 koní, překonávající i Ferrari 288 GTO. Podle mnohých jde o nejlépe jezdící verzi Countachu, používající stejnou techniku, jako poslední výroční Countach 25 Anniversary, který projel Jeremy Clarkson na tomto videu.

Tohle konkrétní auto má jedinou nevýhodu, tedy pokud se do Countachu vejdete. Jde o americkou verzi s ohyzdnými obřími federálními „pětimílovými“ nárazníky. Na eBay již někdo nabídl 130 000 amerických dolarů (v přepočtu necelých 2,6 milionu korun), ale ceny, kterou očekává prodávající, tím nedosáhl. Můžete zkusit přihodit, tohle auto za to stojí.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Do Ferrari 458 Speciale, F12 Berlinetta a LaFerrari si teď můžete objednat tuto telemetrii, která analyzuje vaši jízdu...
Aston Martin DB2/4 MKIII
Aston Martin DB2/4 MKIII
Aukční síni Silvestone Auctions' se na akci Lancaster Insurance Classic Motor Show podařil husarský kousek. Kr...
Chvilku nám trvalo zaostřit zrak, než jsme zjistili, že toto Ferrari 458 Italia není tak úplně originál. Ale...
Tak to je velká smůla. Černé dvanáctiválcové Ferrari F12berlinetta mělo najeto zhruba sto kilometrů,...
Tohle je další ukázka italského temperamentu - na Floridě shořelo Ferrari F430. Stalo se tak zhruba po patn...
Videa z kanálu TaxTheRich ukazují, jak si můžete užít se superauty za hooodně milionů. Měli jsme tu přetahovanou dvou...
Ze zabijáckého Lamborghini Murciélago bude jednou raritka - spousta z 4099 kusů shořela nebo skončila na kaši...