Ferrari F40 po Lee Iacoccovi míří do aukce. Nemá najeto ani 300 mil!

Ferrari F40
Čtěte více: Auta
Vydáno: 16. 1. 2012  /   Aktualizováno: 16. 1. 2012
Ferrari F40 po Lee Iacoccovi míří do aukce. Nemá najeto ani 300 mil!
Tomu se říká dobrá investice...

Pokud vám jméno Lee Iacocca nic neříká, tak je to člověk, který inicioval vznik Fordu Mustang, v sedmdesátých letech tento koncern řídil a pak počátkem osmdesátých let zachránil krachující Chrysler. Ve své garáži měl i toto Ferrari F40, které je nyní na prodej.

Když si Iacocca objednal Ferrari F40, pracoval ještě jako prezident a předseda představenstva koncernu Chrysler, kterému tehdy patřila značka Lamborghini. To svědčí o jeho obdivu k tomuto toto legendárnímu supersportu.

F40 se stalo posledním autem slavné maranellské značky, na jehož vznik dohlížel a pak novinářům představil sám Enzo Ferrari. Supersport vznikl ke čtyřicátému výročí firmy a v podstatě šlo o závodní Ferrari se silniční homologací. Kupé vážící jen lehce přes 1100 kilogramů poháněl dvěma turbodmychadly přeplňovaný osmiválec produkující 478 koní, výkon americké verze snížily katalyzátory na 471 k. Tady si F40 můžete poslechnout, na tomto místě shlédnout jeho boj s 599 GTB Fiorano a vše důležité o něm přečíst v posledním čísle Speedu. Místo plánovaných čtyř set kusů se jich nakonec vyrobilo přes 1300, amerických verzí ale jen 213.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Australan Paul Halstead připravuje nový sporťák vlastní konstrukce, poháněný čtrnáctilitrov...
Ferrari 340/375 MM Berlinetta
Ferrari 340/375 MM Berlinetta
Závodní Ferrari 340/375 MM Berlinetta změnilo v aukci majitele za astronomickou sumu 9,85 milionu euro...
Jedno ze tří závodních Ferrari 340/375 MM Berlinetta Competizione, která se zúčastnila...
Maserari Quattroporte Shooting Brake
Maserari Quattroporte Shooting Brake
Jeden z pouhých čtyř existujícících exemplářů Maserati Quattroporte s karoserií kombi hledá nového majitele v aukci.
Aukční síň RM Auctions chystá na sobotu 23. května velice zajímavou investiční příležitost. Z...
Italská karosárna Icona ukázala první ochutnávku svého nového stroje, který hodl...
Záběry ze zákulisí z natáčení oficiálního videa s LaFerrari můžou být hodně zaj...
Unikátní tříkolka proměněná v dragster bude brzy znát svého nového majitele.
Už za čtrnáct dní půjde do dražby renomované aukční síně RM Auctions speciální kousek. Jde...
Chevrolet Corvette C7 Stingray
Barrett-Jackson je jedna z nevýznamějších aukcí aut na světě. Draží se zde samé skvosty! Tohle je vážně jedinečná událost.
Chevrolet Camaro Copo Convertible, prototyp Porsche 959, Ferrari 365 GTB/4 Daytona, Shelby 500 jsou auta, která není nad...