Nejrychlejším Jaguarem všech dob stále zůstává XJ220!

Jaguar XJ220
Čtěte více: Auta
Vydáno: 20. 2. 2012  /   Aktualizováno: 21. 2. 2012
Nejrychlejším Jaguarem všech dob stále zůstává XJ220!
Už se z něj pomalu stává veterán, ale jen co se věku týká. Jeho vzhled a schopnosti jsou pořád na úžasné úrovni.
Čtěte více: Jaguar, historie, legenda, XJ220S, xj220, cool

V roce 1992, kdy sjel první XJ 220 z výrobní linky, uteklo moře vody. Dokonce i rychlostní rekord sériových aut 343 km/h, za který se mimochodem nemusí stydět ani dnes, byl mnohokrát překonán. Nic to však nemění na to, že se stále jedná o hodně nebezpečného zabijáka a s celkovým vyrobeným počtem kusů 275 i o hodnotný sběratelský kousek. Šedivý exemplář na obrázku má číslo šasi 004 a jedná se o jeden z deseti předprodukčních aut. Andy Wallace s ním testoval výdrž pneumatik a dosáhl maximálky výše zmiňovaných 343 km/h.

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Někdo si jde zasportovat, další kouká na televizi... Ale máme pocit, že nejdokonalejší relax je...
Jaguar na Ringu provozuje jízdy pro veřejnost pod názvem Supersport Taxi. Jedno z jeho aut se nedávno dostalo do probl...
Řidič jednoho z pouhých osmi Jaguarů F-Type, dodaných do Belgie, si při jízdě po dálnici E313 všiml...
Videa z kanálu TaxTheRich ukazují, jak si můžete užít se superauty za hooodně milionů. Měli jsme tu přetahovanou dvou...
Tohle je bomba, kterou si Jaguar nachystal na festival rychlosti v Goodwoodu. Je to pocta Jaguaru D-Type a sedma v názvu odkazuje na...
Na začátek jedna smutná pravda - do výroby se nedostal a s největší pravděpodobností ani...
Je to tady, nástupce famózního E-Type už jezdí po běžných silnicích v rukou prvních...