Nejrychlejším Jaguarem všech dob stále zůstává XJ220!

Jaguar XJ220
Čtěte více: Auta
Vydáno: 20. 2. 2012  /   Aktualizováno: 21. 2. 2012
Nejrychlejším Jaguarem všech dob stále zůstává XJ220!
Už se z něj pomalu stává veterán, ale jen co se věku týká. Jeho vzhled a schopnosti jsou pořád na úžasné úrovni.
Čtěte více: Jaguar, historie, legenda, XJ220S, xj220, cool

V roce 1992, kdy sjel první XJ 220 z výrobní linky, uteklo moře vody. Dokonce i rychlostní rekord sériových aut 343 km/h, za který se mimochodem nemusí stydět ani dnes, byl mnohokrát překonán. Nic to však nemění na to, že se stále jedná o hodně nebezpečného zabijáka a s celkovým vyrobeným počtem kusů 275 i o hodnotný sběratelský kousek. Šedivý exemplář na obrázku má číslo šasi 004 a jedná se o jeden z deseti předprodukčních aut. Andy Wallace s ním testoval výdrž pneumatik a dosáhl maximálky výše zmiňovaných 343 km/h.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Někdo si jde zasportovat, další kouká na televizi... Ale máme pocit, že nejdokonalejší relax je...
Jaguar na Ringu provozuje jízdy pro veřejnost pod názvem Supersport Taxi. Jedno z jeho aut se nedávno dostalo do probl...
Řidič jednoho z pouhých osmi Jaguarů F-Type, dodaných do Belgie, si při jízdě po dálnici E313 všiml...
Videa z kanálu TaxTheRich ukazují, jak si můžete užít se superauty za hooodně milionů. Měli jsme tu přetahovanou dvou...
Tohle je bomba, kterou si Jaguar nachystal na festival rychlosti v Goodwoodu. Je to pocta Jaguaru D-Type a sedma v názvu odkazuje na...
Na začátek jedna smutná pravda - do výroby se nedostal a s největší pravděpodobností ani...
Je to tady, nástupce famózního E-Type už jezdí po běžných silnicích v rukou prvních...