Nejrychlejším Jaguarem všech dob stále zůstává XJ220!

Jaguar XJ220
Čtěte více: Auta
Vydáno: 20. 2. 2012  /   Aktualizováno: 21. 2. 2012
Nejrychlejším Jaguarem všech dob stále zůstává XJ220!
Už se z něj pomalu stává veterán, ale jen co se věku týká. Jeho vzhled a schopnosti jsou pořád na úžasné úrovni.
Čtěte více: Jaguar, historie, legenda, XJ220S, xj220, cool

V roce 1992, kdy sjel první XJ 220 z výrobní linky, uteklo moře vody. Dokonce i rychlostní rekord sériových aut 343 km/h, za který se mimochodem nemusí stydět ani dnes, byl mnohokrát překonán. Nic to však nemění na to, že se stále jedná o hodně nebezpečného zabijáka a s celkovým vyrobeným počtem kusů 275 i o hodnotný sběratelský kousek. Šedivý exemplář na obrázku má číslo šasi 004 a jedná se o jeden z deseti předprodukčních aut. Andy Wallace s ním testoval výdrž pneumatik a dosáhl maximálky výše zmiňovaných 343 km/h.

Auta
Na autosalonu v Šanghaji bude představena první moderní elektrická Škoda. Tedy, nepočítáme testovací elektrickou Octavii, která jezdila před několika lety. Tohle je úplně nový model, který vzniká na koncernové platformě MEB, určené výhradně pro elektrické vozy. Zajímav... (Pokračování...)
Auta
Volkswagen Arteon je především duchovním nástupcem modelu CC. Základní techniku tak opět sdílí s Passatem, v tomto případě tedy platformu MQB s motory vpředu napříč a pohonem předních kol. Zajímavé ale je, že toto luxusnější a lépe vybavené provedení vlastně bude prozat... (Pokračování...)
Auta
Ostrých malých hatchbacků není nikdy dost a Toyota teď přichází do poměrně našlapaného segmentu s vlastním přírůstkem. Ačkoli se recept může zdát úplně stejný jako u ostatních výrobců, přece jen tu jsou drobné odlišnosti. Ostrá Toyota Yaris se jmenuje GRMN, což znamená... (Pokračování...)
Auta
Možná jste zaznamenali, že Audi před několika měsíci představilo koncept hybridního SUV Q8. Audi Q8 sport concept je dalším příběhem na podobné téma, který kombinuje šestiválec 3.0 TFSI s elektrickým kompresorem a elektromotory. Automobilka na něm chce ukázat, jak snadno lze snížit reálnou... (Pokračování...)
Auta
Honda neváhala na autosalonu v Ženevě představit také provedení Type R již desáté generace modelu Civic. Proti současnému Civicu Type R se základní recept nemění, pod kapotou pracuje pořád přeplňovaný dvoulitr VTEC a přes šestistupňovou přímo řazenou převodovku pohání přední kola. Podle... (Pokračování...)
Auta
Jednou z poměrně zásadních ženevských novinek bylo Audi RS 5. Po modernizaci běžné modelové řady a dokonce i verze S5 bylo jen otázkou času, kdy dorazí vrcholné provedení RS konkurující Mercedesu-AMG C 63 nebo BMW M4. Mezigenerační snížení hmotnosti ze 1715 na 1655 kg určitě přivítají... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Někdo si jde zasportovat, další kouká na televizi... Ale máme pocit, že nejdokonalejší relax je...
Jaguar na Ringu provozuje jízdy pro veřejnost pod názvem Supersport Taxi. Jedno z jeho aut se nedávno dostalo do probl...
Řidič jednoho z pouhých osmi Jaguarů F-Type, dodaných do Belgie, si při jízdě po dálnici E313 všiml...
Videa z kanálu TaxTheRich ukazují, jak si můžete užít se superauty za hooodně milionů. Měli jsme tu přetahovanou dvou...
Tohle je bomba, kterou si Jaguar nachystal na festival rychlosti v Goodwoodu. Je to pocta Jaguaru D-Type a sedma v názvu odkazuje na...
Na začátek jedna smutná pravda - do výroby se nedostal a s největší pravděpodobností ani...
Je to tady, nástupce famózního E-Type už jezdí po běžných silnicích v rukou prvních...