FOTOSPECIÁL: 25 klasických amerik které NUTNĚ potřebujeme

Čtěte více: Auta
Vydáno: 1. 3. 2012  /   Aktualizováno: 1. 3. 2012
FOTOSPECIÁL: 25 klasických amerik které NUTNĚ potřebujeme

Milujeme americká auta z doby, kdy byl benzín levnější než voda. Obrovské koráby s velkoobjemovými motory, které byly postavené k jedinému účelu - dělat svému řidiči maximální radost. Po našich silnicích jich jezdi tisíce a my vám poradíme, kam se za nimi můžete vypravit. Už 14.4. se koná akce 8. jarní bublání v Jizbicích pod Blaníkem. Ve dnech 20. až 22.4. na letišti v Bechyni můžete sledovat závody nabušených dragsterů. Akce Lucky Cruisers Weekend v autokempu Konopáč láká účastníky soutěží o Chevy Camaro z roku 1979, koná se 8. a 9. června. To by vám zatím mělo stačit, na další zajímavé akce vás včas upozorníme. Ale teď začíná přehlídka aut, za které bychom dali cokoliv... Které byste si vybrali vy?

Pokračujte na další stránce...

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Zapamatujte si jedno datum! Všechno to vypukne 23.11.2013.
Pokud tohle čtete, tak víte, co vás baví. Prostě chcete zažít, jaká je to palba v rallyovém speci...
Na zámku v Holešově proběhlo už desáté setkání veteránů a historické hasičsk...
Každoroční motoristický svátek opět představil hromadu zajímavých sporťáků, novinek i veter...
Náš pravidelný čtenář načapal chystanou Škodu Octavia ve sportovní verzi RS. Podařilo se mu auto...
Šestikolové monstrum poháněné pětipůllitrovým osmiválcem a s portálovými ná...
Alfa Romeo 4C Launch Edition
Alfa Romeo 4C Launch Edition
Bílá Alfa Romeo 4C, která stojí v Ženevě, není ledajaká. Je to totiž jedna z tisícikusové série Launch Edition. Za každou budou Italové...
Technicky je Alfa 4C Launch Edition stejná, jako normální 4C, která se začne nabízet později – na...
Po měsících spekulací, stovkách špionážních fotek a nekonečných dohadech je konečně...