FOTOSPECIÁL: 25 klasických amerik které NUTNĚ potřebujeme

Čtěte více: Auta
Vydáno: 1. 3. 2012  /   Aktualizováno: 1. 3. 2012
FOTOSPECIÁL: 25 klasických amerik které NUTNĚ potřebujeme

Milujeme americká auta z doby, kdy byl benzín levnější než voda. Obrovské koráby s velkoobjemovými motory, které byly postavené k jedinému účelu - dělat svému řidiči maximální radost. Po našich silnicích jich jezdi tisíce a my vám poradíme, kam se za nimi můžete vypravit. Už 14.4. se koná akce 8. jarní bublání v Jizbicích pod Blaníkem. Ve dnech 20. až 22.4. na letišti v Bechyni můžete sledovat závody nabušených dragsterů. Akce Lucky Cruisers Weekend v autokempu Konopáč láká účastníky soutěží o Chevy Camaro z roku 1979, koná se 8. a 9. června. To by vám zatím mělo stačit, na další zajímavé akce vás včas upozorníme. Ale teď začíná přehlídka aut, za které bychom dali cokoliv... Které byste si vybrali vy?

Pokračujte na další stránce...

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Zapamatujte si jedno datum! Všechno to vypukne 23.11.2013.
Pokud tohle čtete, tak víte, co vás baví. Prostě chcete zažít, jaká je to palba v rallyovém speci...
Na zámku v Holešově proběhlo už desáté setkání veteránů a historické hasičsk...
Každoroční motoristický svátek opět představil hromadu zajímavých sporťáků, novinek i veter...
Náš pravidelný čtenář načapal chystanou Škodu Octavia ve sportovní verzi RS. Podařilo se mu auto...
Šestikolové monstrum poháněné pětipůllitrovým osmiválcem a s portálovými ná...
Alfa Romeo 4C Launch Edition
Alfa Romeo 4C Launch Edition
Bílá Alfa Romeo 4C, která stojí v Ženevě, není ledajaká. Je to totiž jedna z tisícikusové série Launch Edition. Za každou budou Italové...
Technicky je Alfa 4C Launch Edition stejná, jako normální 4C, která se začne nabízet později – na...
Po měsících spekulací, stovkách špionážních fotek a nekonečných dohadech je konečně...