FOTOSPECIÁL: 25 klasických amerik které NUTNĚ potřebujeme

Čtěte více: Auta
Vydáno: 1. 3. 2012  /   Aktualizováno: 1. 3. 2012
FOTOSPECIÁL: 25 klasických amerik které NUTNĚ potřebujeme

Milujeme americká auta z doby, kdy byl benzín levnější než voda. Obrovské koráby s velkoobjemovými motory, které byly postavené k jedinému účelu - dělat svému řidiči maximální radost. Po našich silnicích jich jezdi tisíce a my vám poradíme, kam se za nimi můžete vypravit. Už 14.4. se koná akce 8. jarní bublání v Jizbicích pod Blaníkem. Ve dnech 20. až 22.4. na letišti v Bechyni můžete sledovat závody nabušených dragsterů. Akce Lucky Cruisers Weekend v autokempu Konopáč láká účastníky soutěží o Chevy Camaro z roku 1979, koná se 8. a 9. června. To by vám zatím mělo stačit, na další zajímavé akce vás včas upozorníme. Ale teď začíná přehlídka aut, za které bychom dali cokoliv... Které byste si vybrali vy?

Pokračujte na další stránce...

Auta
Na autosalonu v Šanghaji bude představena první moderní elektrická Škoda. Tedy, nepočítáme testovací elektrickou Octavii, která jezdila před několika lety. Tohle je úplně nový model, který vzniká na koncernové platformě MEB, určené výhradně pro elektrické vozy. Zajímav... (Pokračování...)
Auta
Volkswagen Arteon je především duchovním nástupcem modelu CC. Základní techniku tak opět sdílí s Passatem, v tomto případě tedy platformu MQB s motory vpředu napříč a pohonem předních kol. Zajímavé ale je, že toto luxusnější a lépe vybavené provedení vlastně bude prozat... (Pokračování...)
Auta
Ostrých malých hatchbacků není nikdy dost a Toyota teď přichází do poměrně našlapaného segmentu s vlastním přírůstkem. Ačkoli se recept může zdát úplně stejný jako u ostatních výrobců, přece jen tu jsou drobné odlišnosti. Ostrá Toyota Yaris se jmenuje GRMN, což znamená... (Pokračování...)
Auta
Možná jste zaznamenali, že Audi před několika měsíci představilo koncept hybridního SUV Q8. Audi Q8 sport concept je dalším příběhem na podobné téma, který kombinuje šestiválec 3.0 TFSI s elektrickým kompresorem a elektromotory. Automobilka na něm chce ukázat, jak snadno lze snížit reálnou... (Pokračování...)
Auta
Honda neváhala na autosalonu v Ženevě představit také provedení Type R již desáté generace modelu Civic. Proti současnému Civicu Type R se základní recept nemění, pod kapotou pracuje pořád přeplňovaný dvoulitr VTEC a přes šestistupňovou přímo řazenou převodovku pohání přední kola. Podle... (Pokračování...)
Auta
Jednou z poměrně zásadních ženevských novinek bylo Audi RS 5. Po modernizaci běžné modelové řady a dokonce i verze S5 bylo jen otázkou času, kdy dorazí vrcholné provedení RS konkurující Mercedesu-AMG C 63 nebo BMW M4. Mezigenerační snížení hmotnosti ze 1715 na 1655 kg určitě přivítají... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Zapamatujte si jedno datum! Všechno to vypukne 23.11.2013.
Pokud tohle čtete, tak víte, co vás baví. Prostě chcete zažít, jaká je to palba v rallyovém speci...
Na zámku v Holešově proběhlo už desáté setkání veteránů a historické hasičsk...
Každoroční motoristický svátek opět představil hromadu zajímavých sporťáků, novinek i veter...
Náš pravidelný čtenář načapal chystanou Škodu Octavia ve sportovní verzi RS. Podařilo se mu auto...
Šestikolové monstrum poháněné pětipůllitrovým osmiválcem a s portálovými ná...
Alfa Romeo 4C Launch Edition
Alfa Romeo 4C Launch Edition
Bílá Alfa Romeo 4C, která stojí v Ženevě, není ledajaká. Je to totiž jedna z tisícikusové série Launch Edition. Za každou budou Italové...
Technicky je Alfa 4C Launch Edition stejná, jako normální 4C, která se začne nabízet později – na...
Po měsících spekulací, stovkách špionážních fotek a nekonečných dohadech je konečně...